VIDEO: Nenávistní hejtři poslali na transgender streamerku policejní razii! Málem při tom přišla o život

Transgender streamerka se stala terčem tzv. swattingu.

Swatting neboli akce, při níž je na streamera či streamerku přivolána bezdůvodně policie s cílem jej nebo ji vystrašit a případně i způsobit trauma, nebo dokonce zranění – tak přesně s tímto problémem se čím dál častěji potýká herní komunita na Twitchi nebo YouTube. Tyto nepříjemné policejní zásahy jsou nebezpečné hned z několika důvodů, zejména proto, že policie vchází do objektu na základě falešných informací, zatímco osoba uvnitř nemá nejmenší tušení, co ji za dveřmi čeká. Napjaté chvíle z obou stran posléze skončí zdlouhavým vysvětlováním, jenom aby se to druhý den klidně opakovalo znova. Pachatel tohoto trestného činu – ano, nahlášení falešných informací policii je trestný čin – se pak hledá velmi těžce, protože to mohl být doslova kdokoli z celého světa.

Čerstvě si každopádně celým tímhle martyriem prošla i mladá transgender streamerka Keffals, kterou takhle policie terorizovala v jejím londýndském bytě poté, co se stala obětí výše zmíněného swattingu. Někdo totiž poslal policii e-mail s tím, že Keffals ve svém bytě zavraždila svou matku a plánovala uskutečnit atentát na radnici. Nic z toho samozřejmě nebyla pravda, policie ale měla přesto povinnost jednat.

Vzhledem k závažnosti obvinění je navíc streamerka nadále vyšetřována, přestože její bratr upozornil úřady, že by se mohla stát obětí přesně tohoto typu zločinu. Samotná streamerka později zveřejnila video, ve kterém celý incident vysvětluje a odhaluje, jaký dopad na ni událost měla. Nyní se streamerka snaží vybrat peníze na to, aby se mohla přestěhovat, protože právě neúmyslné sdílení její adresy vedlo k tomu, že se vůbec mohla obětí swattingu stát v prvé řadě.


Přečtěte si také