VIDEO: Slavný Smusa prozrazuje pravdu o youtuberech! Vážně vydělávají velké peníze, nebo bez YouTube skončí na ulici?

Vážně se topí internetové hvězdy díky YouTube money v penězích a kromě točení videí vlastně nic neumějí?

Youtubeři patří mezi největší fenomén posledních let. Mnozí jim pak kvůli různým mýtům nemohou přijít na jméno a myslí si o nich téměř až nesmyslné věci. A přesně tyto mýty chce ve svém novém videu vyvrátit populární youtuber Smusa, jenž se rozhodl hejtrům vysvětlit hned několik témat.

Nejdříve chtěl uvést na pravou míru mýtus, že youtubeři mají díky YouTube money velký balík peněz. To ovšem není tak úplně pravda. Z YouTube a reklam se prý dokáže většina z nich nejspíš uživit, ještě větší peníze pak ovšem mají z merchandisingu a různých spoluprácí. Sám Smusa, jenž má přes 370 tisíc odběratelů, si pak z YouTube money přijde maximálně na 30 tisíc měsíčně. A to je v opravdu štědrých měsících, takže by se prý sotva uživil. Opravdu velká jména si však podle něj už i pouze z peněz od YouTube dokážou vesele pískat.

Rozhodl se pak vyvrátit názory o tom, že jsou youtubeři hloupí, zbyteční, kazí své publikum a po skončení jejich youtuberské kariéry se nemají jak uživit. Naopak, zaměstnání, v nichž se mohou uživit, je prý podle něj opravdu dost. Stížnosti na hloupé youtubery kazící děti pak podle něj přicházejí od těch, co si neumějí najít ty kvalitní a sledují pouze kontroverzní jedince. Ostatně, poslechněte si jeho názory na youtuberské mýty sami. Souhlasíte s ním?

Sdílejte článek
Štítky peníze pravda mýty YouTube youtuber mýtus smusa

Přečtěte si také