Youtubeři

13. prosince 2022 12:49

redakce Prima Lajk

VIDEO: TVTwixx a Koleso se ztrapňují a hrají si na kurýry. Proč na ně přišla policie?

Kontroverzní youtubeři přišli s dalším prankem, jímž chtěli zesměšnit donáškovou službu. Opravdu se tomu ale někdo směje?

TVTwixx patří už léta mezi nejkontroverznější youtuberské partičky, jimž není při natáčení nic svaté a nebojí se ve svých kouscích podle hejtrů často klesnout až na dno. Ve videích si rádi vymýšlejí, lžou či urážejí ostatní a několikrát se dostali i do hledáčku policie. Jim je to ale jedno a obsah na hranici trapnosti natáčejí dál. Tentokrát si na pomoc přizvali další bizarní internetovou postavičku, oblíbeného Kolesa. A ten se k nejnovějšímu vtípku TVTwixx rád přidal.

Ve videu si totiž hráli na kurýra donáškové služby Wolt, kdy na starém kole jezdili po Václavském náměstí. O žádnou reklamu se ale nejednalo. Naopak, youtubeři si dali za cíl kurýrní službu co nejvíce zesměšnit, urážet ji a vymýšlet rádoby vtipné narážky na její adresu. Během natáčení pak před lidmi službu pomlouvali a ničili její donáškový box. Zatímco jejich skalní fanoušci se smějí, většině dospělých diváků zůstává nad videem rozum stát. Jejich řádění dokonce neušlo očím příslušníkovi městské policie, který jim proto nakázal, ať se svým natáčením v centru Prahy přestanou. To si ale hlavní tvář TVTwixx Danny Sonnleitner evidentně nevzal moc k srdci.

Danny pak hned na počátku videa oznamuje, že k tomuto činu se s ostatními rozhodl proto, že Wolt jim zablokoval účet hned poté, co se dozvěděl, že chtějí s Kolesem roznášet objednávky. A tohle má být nejspíš youtuberská krutá pomsta. Samotná společnost se pak už ve vyjádření pro web Antiyoutuber proti videu a prohlášení youtuberů ostře ohradila.

„Jsme otevření konstruktivní kritice i vtipné nadsázce, ale toto video je podle nás již za hranou. Mrzí nás obtěžování kolemjdoucích lidí, policie a partnerů v našem jménu. Autoři bohužel nemají základní informace o práci našich kurýrských partnerů – příkladem je kritika a ničení kola „od Woltu“, kdy kurýrští partneři používají vždy kola vlastní či zcela neodpovídající výši výdělku. Pokud by si chtěli spolupráci reálně vyzkoušet, určitě mohou a budeme rádi. Je ovšem nutné se v prvé řadě identifikovat pravými osobními údaji, což se v tomto případě nestalo a nebylo možné vůbec spolupráci zahájit,“ sdělila manažerka komunikace společnosti Wolt Jana Jarošová. Něco nám však říká, že ani z této kritiky si hoši z TVTwixx nic dělat nebudou.


Přečtěte si také