Youtubeři

7. prosince 2016 16:07

redakce Prima Lajk

VIDEO: Youtuber Kovy se opřel do skupiny Ortel. Jsou to podle něj rasisti a nacisté? Jeho názor vás překvapí

Co si myslí slavný youtuber o kontroverzní kapele?

Kovy patří mezi nejpopulárnější české youtubery, který se letos dokonce stal Blogerem roku. Kromě svých tradičních srandiček pak ve svých videích často rozebírá i aktuální dění. A tentokrát se rozvášnil nad nedávným úspěchem kontroverzní skupiny Ortel, jež nedávno zabodovala v anketě Český slavík. Mnozí o ní pak mluví jako o nacistické kapele, která pouze šíří nenávist. A co si o tom myslí známý Kovy?

Také on si myslí, že Ortel ve své nejslavnější písni Mešita podporuje strach či nenávist, jinak ovšem tvorba Ortelu není tak prvoplánově rasistická jako v dobách Orlíku Daniela Landy. To samé už se ovšem nedá říct o předchozí skupině Tomáše Ortela Conflict 88, kde už podle youtubera nemůže být o rasismu a zpěvákovém nacismu pochyb. Smutné navíc podle něj je, že Ortel se za tuto tvorbu stále neomluvil a rozhodně jí nelituje.

Ortel je pak podle něj odrazem dnešní společnosti, kdy se nenávist a hrozby smrtí stávají smutnou normou. Podle něj ovšem samotná skupina sama nepředstavuje tak velkou hrozbu. Ortel totiž získal ve skutečnosti jen 20 tisíc hlasů, což rozhodně není většina národa. Popularita Českého slavíka navíc neustále klesá a na kontroverzní kapelu si pár let nikdo nevzpomene. Souhlasíte s ním?

Sdílejte článek

Přečtěte si také