VIDEO: Youtubeři TVTwixx byli zatčeni v Itálii! Kvůli čemu jim hrozí soud v zahraničí?

Co provedla skupinka kontroverzních internetových provokatérů tentokrát?

Youtuberská partička TVTwixx patří už řadu let mezi kontroverzní tuzemské influencery, kteří se kvůli svým kouskům často ocitli v hledáčku policie a museli řešit nejednu kauzu. Se svým dalším problémem už ale zavítali dokonce do zahraničí. V uplynulých týdnech se totiž Danny Threeman a jeho parťáci vydali do Itálie, kde prozkoumávali staré budovy a zavítali také do starožitnictví, kde nakoupili spoustu zajímavých věcí. Jenže právě ty jim později způsobily velké problémy.

Danny během jedné večerní projížďky přecenil své řidičské schopnosti a s jejich autem se zasekl v úzké uličce. Na místo tak byli přivoláni hasiči, které zaujalo nejen podivně zaseknuté auto, ale také jeho obsah. Když totiž nalezli v dodávce TVTwixx několik starých věcí či dvě motorky, začali si myslet, že jsou youtubeři ve skutečnosti zloději. Na místo proto dorazila policie a influenceři brzy skončili na místním oddělení v cele předběžného zadržení. Hoši museli dokázat, že všechny věci v autě jim patří, což u některých starožitností nebylo zrovna jednoduché. A nakonec se u nich objevilo několik problematických předmětů.

Na několikahodinový pobyt na policejní stanici jim zadělaly zejména dvě motorky a také fakt, že měli v autě sekyrky a teleskop. „Sekery nám zabavili z důvodu, že je nelegální po desáté hodině večer vozit v autě sekeru. Prý je to brána jako zbraň stejně jako teleskop,“ tvrdí kluci ve videu. Jedna z motorek se pak ukázala jako kradená, druhá pak měla obroušené sériové číslo, takže její vrácení je také nejisté. Youtubeři byli posléze propuštěni, pořád jim ale hrozí v Itálii soud. Aktuálně se rozhoduje o tom, zda bude trestní stíhání pokračovat, nebo jim budou věci vráceny.

Sdílejte článek
Štítky policie Itálie vězení motorka zatčení dalekohled Influencer Itálie TVTwixx Danny Threeman Danny Sonnleitner

Přečtěte si také