Youtubeři

29. května 2020 17:36

redakce Prima Lajk

VIDEO: Youtuberka adoptovala autistické dítě z Číny, nakonec se ho ale vzdala. Lidé jí za to nadávají

Americká youtuberka Myka Stauffer se kvůli zdravotním důvodům a ochraně své rodiny musela vzdát adoptivního dítěte. Spousta fanoušků a diváků ovšem tento krok odsuzuje.

Populární zahraniční youtuberka Myka Stauffer, která se může na svém kanálu pochlubit více než 700 tisíci odběrateli, se v roce 2017 mezi svými fanoušky proslavila adopcí malého čínského chlapce, jemuž dala společně s manželem Jamesem jméno Huxley. Adopce i následná výchova malého dítěte pak byly na jejím kanále hlavním tématem, jenž jí přivedlo vůbec největší sledovanost. Během adopce se totiž dozvěděla, že Huxley má poškozený mozek.

Později uvedla, že má poruchu autistického spektra a poruchu smyslového vnímání. I přesto všechno ovšem pár, který jinak vychovává čtyři děti, byl z adopce nadšený. Rozjeli pak crowdfundingovou kampaň, na níž mohli její fanoušci přispět na nákup speciálních zdravotnických potřeb pro Huxleyho. Díky celému tomuto dojemnému příběhu měla o rok později dvakrát více odběratelů. Jenže příběh má nakonec poměrně smutný konec.

Její fanoušci si totiž začali v posledních měsících všímat, že Huxley se v jejích videích ani na Instagramu neobjevuje. Pár se pak k celé situaci nechtěl vyjadřovat a vůbec o synovi nemluvil. Až nyní přiznali manželé v nejnovějším videu pravdu. Staufferovi se chlapce vzdali a momentálně je prý v péči rodiny, která mu může zajistit mnohem lepší péči. Ve videu uvádí, že u dítěte se objevily problémy a potřeby, o nichž manželé do té doby nevěděli a museli je probrat s řadou specialistů.

"V naší domácnosti došlo k několika děsivým incidentům týkajícím se našich dětí," dopnila navíc Myka situaci v komentářích. Po mnoha konzultacích s lékaři a dlouhém přemýšlení pak došli k závěru, že kvůli svému zdravotnímu stavu potřebuje péči, kterou Huxleymu rodina nedokáže poskytnout. Momentálně se pak prý už nachází v jiné rodině a jeho nová matka absolvovala profesionální zdravotnický výcvik.

Dojemné video, v němž oba situaci vysvětlují, se pak neobešlo bez jejich slz. I přesto, že se je mnoho fanoušků snaží potěšit, sklidili od diváků i velkou porci kritiky. Mnozí odpůrci je napadají z toho, že malého chlapci jenom využili pro slávu a pro peníze a nyní už ho prostě nepotřebovali. Další hejtři jdou ještě dál a píší, že klukovi zničili dětství. Vážně si ale zaslouží youtuberka takové odsouzení?


Přečtěte si také