VIDEO: Youtuberka Anna Šulc natáčí pro vládu o očkování proti koronaviru. Lidé jí za to nadávají

Nejslavnější česká youtuberka chtěla udělat kampaň pro dobrou věc. Neuvědomila si ale, jak moc si v současné obtížné situaci naběhla.

Jedna z nejznámějších českých youtuberek a influencerek Anna Šulcová je známá tím, že se snaží na YouTube i Instagramu občas mluvit i o citlivých tématech a má za sebou kampaně upozorňující na šikanu či problematiku sextingu. Se svým novým projektem si ovšem u mnoha lidí naběhla víc, než nejspíš čekala. Se svým kamarádem, youtuberem a influecerem, Jakubem Gulabem, totiž ve spolupráci s Úřadem vlády ČR rozjela kampaň, v níž budou „mladí pro mladé“ bojovat proti dezinformacím o očkování.

Projekt bude sestávat ze 7 krátkých videích, v nichž se budou vyvracet různé fámy a vystoupí v nich např. také ministr zdravotnictví Jan Blatný či epidemiolog Roman Prymula. Videa pak jsou k zhlédnutí na všech sociálních sítích, včetně vládního TikToku Strakovka, který byl pro tyto účely vytvořen. Jenže celá kampaň vzbuzuje mnohem ostřejší reakce, než youtuberská dvojka nejspíš čekala.

Úřad vlády ČR totiž s agenturou Medialer, která patří právě Gulabovi, uzavřel smlouvu v hodnotě půl milionu korun za nákup reklamního prostoru na sociálních sítích TikTok, Instagram, Twitter apod. A právě tato informace už ve čtvrtek večer rozzuřila prakticky polovinu internetu. Šulcová ve svém videu o kampani vysvětluje, že celá částka šla opravdu pouze na propagaci a ona ani Gulab si z ní nevzali ani korunu.

„Vytvořili jsme návrh, scénář a kontaktovali pár našich kamarádů, kteří se ujali kamery, střihu a umístění výsledných videospotů na sociální sítě. Zkusili jsme náš nápad předložit Úřadu vlády a za nás jako zástupce mladé generace touto formou pomoct se šířením ověřených informací o očkování. Nápad se jim moc líbil,“ píše youtuberka Anna Šulc na Instagramu. Jenže hlasy kritiků na sociálních sítích sílí.

Velká kritika se pak samozřejmě valí i na adresu Anny Šulc. Tu označují hejtři za zaprodance a mnozí fanoušci píšou, že u nich tímto velice klesla. A nešetří posměšky a sprostými slovy. Odpůrci pak poukazují na to, že i když se možná v jejích očích jedná o dobrý úmysl, stala se vlastně tváří pro propagaci vlády a podle některých ve volebním roce i strany ANO. A to za peníze daňových poplatníků. Ostatně jako první video Anny Šulc na vládním TikToku Strakovka bylo zveřejněno video propagující právě Úřad vlády. Což mnozí vidí jako velký problém. A zdá se, že kritických hlasů je v této době zatím o dost více než těch pozitivních. Co myslíte, je spolupráce s vládou v této podobě opravdu velkým přešlapem?


Přečtěte si také