VIDEO: Známý youtuber oznámil konec! Má to ale samozřejmě háček…

Populární internetová hvězdička hodlá výrazným stylem změnit svoji tvorbu. Opravdu o něj coby youtubera přijdeme?

Michal Šopor je známý youtuber pocházejí z Karviné, který už ale delší dobu žije v Los Angeles. A právě tím je na tuzemské youtuberské scéně tak unikátní. 28letý sympaťák totiž mimo jiné natáčí videa o životě ve Spojených státech, přibližuje českým divákům tamní poměry, natáčí nejrůznější rozhovory a ukazuje jim témata a místa, která jsou pro „našince“ velice lákavá.

A věnuje se samozřejmě také aktuálním tématům. Minulý rok třeba poctivě dokumentoval nepokoje v LA po smrti Afroameričana George Floyda. A jeho často velmi poučná, ale samozřejmě i zábavná videa si získala velkou řadu fanoušků a na svém youtuberském kanále se blíží k hranici 300 tisíců odběratelů. Jenže nyní si připravil pro své příznivce hodně nečekanou novinu. Michal Šopor totiž oznámil, že jako youtuber momentálně končí.

Ale můžete být v klidu, to rozhodně neznamená, že by na YouTube přestal točit. Šopor se chce totiž z youtubera stát naplno tvůrcem. Co to znamená? Že Šopor už nechce vydávat za každou cenu kvůli sledovanosti několik videí týdně a chce se od natáčení zábavných vlogů naplno přesunout k natáčení inspirativních rozhovorů se zajímavými lidmi či natáčení dokumentů o současných amerických problémech.

Právě tyto formáty totiž Šopora naplňují podstatně více než jen rutinní točení a stříhání jednodušších vlogů, a tak nyní bude dávat přednost kvalitě před kvantitou a laciným lákáním diváků. Do toho ještě plánuje minimálně jeden další kanál a zkrátka se s ním diváci na YouTube nerozloučí. Jen už se asi nebude chtít nazývat youtuberem a místo pravidelné kanonády nových videí si pro ně přichystá zhruba dva kousky měsíčně. A jak se podle prvních povzbuzujících ohlasů zdá, tak jeho fanouškovská základna bere tuto tvůrčí proměnu pozitivně a Šoporovi fandí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také