Youtubeři a influenceři, kteří pomáhají během pandemie. Na co darují své peníze?

Současná situace okolo pandemie samozřejmě nenechala chladnými ani mnoho hvězd internetu a sociálních sítí. Čemu všemu se největší hvězdy internetu aktuálně věnují? A jak jsou na tom čeští youtubeři?

Současná doba okolo pandemie koronaviru v mnoha ohledech semkla lidi dohromady a začali si v těžkých časech více pomáhat, což ostatně nejlépe vidíme i v Česku, kde lidé pro své sousedy šili roušky či darovali peníze na dobré účely. Hodně se pak v tomto období angažují i celebrity a slavné osobnosti. A mezi ně patří i youtubeři a influenceři na sociálních sítích.

Ty má mnoho lidí mylně zafixováno jako rozmazlené mladé lidi, kteří jen většinu času sedí u počítače a točí blbosti. Ovšem mnoho z nich má do podobného obrázku opravdu daleko a činy slavných (nejen) zahraničních youtuberů vás této mylné představy možná konečně dokážou zbavit. Nyní vám tedy ukážeme příklady youtuberů, kteří nejvíce prokázali svou dobrosrdečnost během aktuální doby.

Logan Paul

Jeden z nejslavnějších, ale zároveň nejkontroverznějších youtuberů současnosti má za sebou řadu skandálů a svými odpůrci není považován za příliš chytrého člověka. V době pandemie ovšem své hejtry nejspíš dost překvapil. V továrně, která se vyrábí jeho značkové a velmi prodávané oblečení značky Maverick, totiž během pandemie nechal šít roušky. Zatímco někteří youtubeři a influenceři ovšem roušky prodávají, jeho fanoušci si je mohou objednat na oficiálních stránkách značky Maverick zcela zdarma. Mladý Američan se zároveň ve svých videích snaží poukázat na to, že je nošení roušek opravdu důležité. Snaží se na to upozornit zejména diváky ze Spojených států, kde nošení roušky stále není povinné.

MrBeast

Americký youtuber, který se může na YouTube pochlubit více než 34 miliony odběrateli, pomáhá ze všech youtuberů možná nejvíce. Na začátku dubna věnoval potravinovým bankám ve Spojených státech jídlo v přepočtu za 25 milionů korun. Tyto banky pak jeho velmi štědrý dar využily na pomoc např. lidem bez domova. Tím ovšem youtuber s darováním a vybíráním peněz zdaleka neskončil. Uspořádal také charitativní stream, během něhož uspořádal se svými kamarády a známými osobnostmi turnaj ve hře kámen, nůžky, papír. Během živého přenosu vybral neskutečných 25 milionů korun, z nichž 6 milionů daroval on sám. Peníze věnoval charitě od CDC Foundation.

JackSepticEye

Slavný herní youtuber s téměř 24 miliony odběrateli se rozhodl vybrat peníze na charitu pomocí streamu. Dal si za cíl, že během svého pětihodinového vysílání vybere v přepočtu sedm a půl milionu korun. Štědrost jeho fanoušků ovšem předčila všechna jeho očekávání a nakonec se mu podařilo na dobrou věc vybrat 12 a půl milionu! Nejedná se pak samozřejmě o jediného youtubera a gamera, jenž vybral peníze na charitu pomocí streamu.

Chris MD

Podobnou taktiku zvolil např. i herní streamer Chris MD, jenž se může pochlubit téměř 5 miliony odběrateli. Ten po společném hraní Fify s ostatními youtubery vybral přes milion korun. Princip jeho výběru peněz pak spočíval v tom, že za každý vstřelený gól v sérii zápasů věnuje na charitu v přepočtu 30 tisíc korun. A jak je vidno z celkové částky, těch gólů nakonec padlo opravdu hodně. Peníze pak věnoval zdravotnickým programům.

DJ Lucky Boy

Dobré skutky se ale dějí i v našich končinách. Zatímco se u nás objevila řada youtuberů, kteří své roušky prodávají např. jako svůj merch na e-shopu, takový DJ Lucky Boy je lidem dává za symbolickou korunu. Jeden z méně známých tuzemských youtuberů, jenž natáčí videa ze světa aut, přišel na tento nápad společně se svou přítelkyní. „Vzniklo to tak, že jsme byli nakoupit s mojí přítelkyní, kde jsme potkali prodavačky, které neměly roušky. Měly jenom šátky a bylo vidět, jak jsou nešťastné, že nemají možnost si sehnat dostupné roušky. Ptaly se nás, kde jsme roušky sehnali, a tak nás napadlo pomoct je zpřístupnit lidem,“ řekl Lukáš Souhrada alias DJ Lucky Boy serveru Expres.cz.

Youtuber tedy vybral na streamu od svých fanoušků 45 tisíc korun, přidal k tomu své úspory a začal za pomocí švadlen, jež jinak pracují na jeho oblečení pro merch, šít roušky. Ty si pak mohou lidé nejen koupit za onu symbolickou korunu, ale zároveň je sám rozváží mezi zdravotníky, policisty či hasiče.

Sdílejte článek

Přečtěte si také