Extrém

18. května 2016 12:01

Tereza Javorová

5 věcí, které značí, že nejspíš brzy zemřete

Jednou to přijde. Víte to. Zubatá si jednou přijde pro každého z nás. Ale tyhle věci vám napoví, že u vás zaklepe co nevidět.

Kromě smrtelných nemocí, u kterých není pochyb o brzkém konci, existují i tyto indicie, že nebudete mít dlouhý život. Čtete, pokud si troufáte...

1. Zlomené kosti

Zlomit si ruku nebo nohu v mládí není až takový problém, potíže nastávají ale ve středním věku. Pokud si něco zlomíte po 45. roku života, bohužel si tím zvýšíte až o 14 procent šanci předčasného úmrtí. V pokročilejším věku jsou zlomeniny ještě nebezpečnější. Nejenže se hůře hojí, ale mohou značit například i osteoporozu. Mít sádru je na druhou stranu hrozně moc cool, můžete si na ni nechat namalovat obrázky nebo na ni napsat svou závěť.

2. Ztráta čichu

Vědci tvrdí, že čich je ukazatelem toho, v jakém stavu je naše tělo – zvláště mozek. Pokud je tedy čich poškozený, opotřebovaný či zcela nefunkční, stejně tak na tom je nejspíš naše tělo. Zkuste očichávat vše kolem sebe a z nadávek, že jste zvrhlík, si nic nedělejte. Musíte přece zjistit, jestli vám čich funguje správně!

3. Porucha spánku

Kdo v dnešní době spí dobře? Dlouhodobá porucha spánku je však velmi nebezpečná. Je příčinou depresí, zvýšené hladiny stresu a silné únavy. Ve výzkumu se zjstilo, že lidé s poruchou spánku mají až o 19 procent vyšší úmrtnost. Morbidní přísloví, že spát můžete až v hrobě, je tak až nepříjemně pravdivé. Začněte počítat ovečky nebo zkuste číst zápis z jednání Parlamentu České republiky. Usnete okamžitě!

4. Samota

Je to neuvěřitelné, ale vědci zjistili, že samota má pro člověka podobně devastující následky, jako kdyby kouřil 15 cigaret denně. Nedostatek sociálního kontaktu prý velmi oslabuje imunitu a člověk je náchylnější k nemocem. A dříve umírá. Prolistujte Facebook a někomu zavolejte!

5. Potíže s chůzí

Potíže s chůzí jsou často spojené s cukrovkou, obezitou nebo vysokým krevním tlakem – nemocemi, které při nedostatečné léčbě často končí smrtí. Problém s chůzí tak je prvotním znakem, že vám hrozí smrtelné nebezpečí. Pokud máte problémy chodit, raději běhejte.


Přečtěte si také