Extrém

1. září 2015 13:29

redakce Prima Lajk

FAKTA o varlatech: Co s nimi mají společného orchideje, avokáda nebo Vatikán?

V minulosti se jich někteří muži zbavovali, jiní na ně přísahali. Varlata krom toho, že produkují sperma, jsou totiž symbolem. Třeba odvahy. Jak je vnímali naši předci a co všechno varlata zvládnou?

♥ Ruku na to Latinské označení varlat „testes“ vychází ze slova „svědek“. Ve starověké Itálii nepřísahali na Bibli nebo na život, ale při soudu svědek položil dlaň na varlata jiného muže! Co (a komu) se stalo, když svědek lhal, už je ve hvězdách…

♥ Žádné levárny Ve středověku se věřilo, že spermie plodící chlapce pocházejí z pravého varlete. Za dívky pak mohlo levé. Středověcí muži, kteří chtěli syna, si proto někdy nechávali odseknout levé varle, aby se šance na mužského potomka zvýšily!

♥ Hlásek jako konipásek Renesanční divadla neznala herečky, všechny role hráli muži. Ženám byly stejně tak zapovězené kostelní sbory, jenže nějaký ten sopránek by se hodil. Naši předci tak v 16. století přišli s dost krutým nápadem. Kastrovali chlapce před tím, než jim v pubertě zhrubl hlas, aby si do sborů zajistili vysoké hlasy. Naštěstí být takovým zpívajícím eunuchem nebylo utrpení. Z některých se staly opravdové celebrity (existovat tehdy Prima Style, určitě bychom o nich psali).

♥ Varlatové té V Kanadě vymysleli v 16. století skvělý antikoncepční elixír. Dámy zkrátka vylouhovaly bobří varlata. S praktikou skoncovaly až o dvě stě let později. Nevíme, jestli to fungovalo, tak prosím nechoďte lovit antikoncepci do zoo, děkujeme.

♥ Aztécká představivost Název avocado vychází ze slova v aztéckém jazyce nahuatl, kde označuje varlata. Až na tu barvu (a velikost) je to vlastně docela trefné.

♥ Co vám roste v květináči? Až se zase budete někomu chlubit, jak vám krásně ty orchideje drží, uvědomte si, že byste v řečtině mluvili o varlatech. Kořeny orchidejí totiž Řekům připomínaly varlata…

♥ Vatikánské testování Ve středověku se údajně stalo, že se jedna žena dostala na svatý stolec a předstírala u toho, že je mužem. Aby se něco takového neopakovalo, přišli kardinálové s testovací židlí, která měla díru v sedáku. Mohlo se tak hmatem zjistit, jestli má budoucí papež opravdu varlata a je tedy mužem. Tohle nepohodlné křeslo najdete i ve vatikánském muzeu.

♥ Jackpot! 200 milionů, přesně tolik spermií vyprodukují varlata během jediného dne.

♥ Jsou nafukovací? Varlata se během sexu zvětší. A to až jednou tolik.

♥ Jednou jsi dole, jindy nahoře... Většině mužů visí levé varle níž než pravé. Důvod je prozaický: Pak se do kalhot vejdou lépe.

♥ Těžká váha Největší zaznamenaný šourek vážil neuvěřitelných 63 kilo! Muž vloni zemřel ve 49 letech na infarkt. Nicméně majitelem téhle bizarnosti už nebyl. Nechal si ji odoperovat.

Co dál jsme zjistili a napsali o sexu:

Sdílejte článek
Štítky Vatikán středověk Kanada Itálie avokádo sperma varle Bible vstavačovité varle svědek sbor

Přečtěte si také