Extrém

8. července 2016 18:42

Tereza Javorová

FOTO: Tenhle nový trend břišních svalů je nebezpečný, ale každá ho chce! Holky, raději to nedělejte...

Mít pekáč buchet na břiše už daleko nestačí. Nový trend zachází ještě dál, ale odborníci před ním varují. Může ohrozit zdraví dívky!

Vymakala jste si pevné břicho a konečně se cítíte spoojená? Dlouho nebudete. Po vyrýsovaných břišácích je tu další, ale ještě šílenější trend. V angličtině se mu říká "Abs crack", což je svislý záhyb na břiše, kterýse vytváří jen velmi hubeném dívkám s pevným břišním svalstvem. Ne každá ho ale může docílit. Jenže dívky po celém světě chtěla abs crack za každou cenu. Po nesmyslných dietách, které jim měly přičarovat thigh gap, tedy mezeru mezi stehny, tak začínají drasticky hubnout, aby měly na břiše požadovaný záhyb. Ideálním příkladem je pro ně modelka Emily Ratakojwski, který se záhybem může pyšnit.

Jenže dívkám hrozí zdravotní komplikace, pokud se budou snažit abs cracku za každou cenu docílit. Mohou začít trpět poruchou přijmu potravy, vyčerpáním a ztrátou svalové hmoty. I když je záhyb vlastně vyrýsované svaly, dívka musí být velmi hubená, aby prohlubeň byla vidět. Roli navíc hraje i genetika a stavba těla a někomu se záhyb zkrátka neudělá, i kdyby se rozkrájel. Raději se proto netrapte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také