Extrém

14. června 2016 14:50

Tereza Javorová

MANUÁL: Jak se zbavit "blátíčka" na rukou? Díky těmto 4 snadným cvikům!

Třepotající se závoj na rukách není nic pěkného a krutě prozrazuje o své nositelce nejen její pokročilý věk, ale i fyzickou kondici a zdraví. Jak se nehezkého "blatíčka" zbavit?

Možná se domníváte, že s povislou kůží holt už nic neuděláte a raději nosíte dlouhé rukávy. To je ale chyba! Rosolovité ruce můžete vycvičit podobně jako placatý zadek nebo špíček na břiše. Které cviky jsou tak nejúčinnější?

Tyto cviky opakujte každý den v týdnu a jen jeden den si dejte pauzu. Výsledek uvidíte velmi brzo! Základem je, abyste se nebála vzít do ruky větší lahev s vodou nebo činku. Jedině tak se svaly na rukou vyrýsují a paže se zpevní. Rozhodně se nemusíte bát, že byste měla brzy ruce jako Pepek námořník. Tak rychle to opravdu nejde.

1. Upažování – vezměte si do rukou lehčí činky nebo lahve s vodou a upažte. Střídavě začněte otáčet zápěstím na jednu a na druhou stranu. Tedy pokud bude palec levé ruky směřovat nahoru, palec pravé ruky by měl být dole. A opačně. Držte ruce stále natažené v úrovni ramen a nepolevte! Opakujte alespoň stokrát.

2. Triceps – za povislou kůži na paži může jeden jediný sval, a to triceps. Tomu dejte co proto tím, že si si do rukou vezmete jednu činku, takto spojené ruce zvednete nad hlavu a budete je ohýbat v loktech za hlavu. Důležité je, abyste tlačila lokty pořád k uším a neulevovala si tím, že je roztáhnete od sebe!

3. Tricepsový klik – je o něco náročnější než ten klasický bicepsový. Taky totiž musíte držet lokty u těla a s rovnými zády se snižovat k podložce. Pokud klik nezvládnete, tak si jakože přidřepněte před stoličku nebo hranu postele a vzadu se opřete o pokrčené ruce. Těmi se pak zvedejte nahoru a dolů, ale pozor, pracují paže a ne zadek!

4. Biceps – ani bez bicepsu by to ale nešlo, pokud chcete mít vyrýsované celé ruce. Nebojte se vzít si o trochu těžší činky (to zvládnete) a bicepsy pořádně potrápit. Dbejte ale na to, aby cvičily jenom ruce a neprohýbala jste se v bedrech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také