Extrém

29. června 2015 12:52

Lucie Průchová

STRAŠLIVÉ: Dívka má zjizvenou tvář na celý život! Přítel jí chtěl ze žárlivosti ukousnout horní ret!

Oběť domácího násilí, která byla brutálně napadena svým přítelem, naléhavě vyzývá ostatní týrané osoby, aby netolerovaly domácí násilí, ať fyzické, nebo duševní!

Devatenáctiletá Chanttelle Ward byla v roce 2014 napadena přítelem, Rhysem Culleyem, kterému bylo v tu dobu dvacet čtyři let. Napadl ji v jejím domě v South Shields v Tyneside. Původně to vypadalo tak, že ji chce políbit – prý na rozloučenou, chtěla ho totiž opustit, ale on se zakousl do jejího horního rtu, jako by jí ho chtěl ukousnout. Kousal jí do rtu stejnou silou, jaká by byla potřebná k ukousnutí gumy o tloušťce jednoho centimetru.

Dívka před ním utekla k sousedům a zavolala policii. Muž byl po napadení zatčen a následně odsouzen na osm let.

Měla úplně znetvořenou tvář, její ret bylo nutné celý sešít, měla obrovské jizvy, ale i přes tento handicap se rozhodla, že musí se svým životem něco udělat. Dát mu smysl a začít si vážit sama sebe. Po celou dobu jejich dvouletého vztahu byla totiž vystavena psychickému zneužívání.

„Snažil se mi ukousnout můj horní ret, aby mě zohyzdil na celý život, a to se mu povedlo. Mám dvě veliké jizvy a přes rok jsem musela chodit do psychiatrické poradny, měla jsem strašlivé deprese.“

Kontroloval ji, co měla na sobě, s kým mluvila, ale proto, že ji nikdy nenapadl fyzicky, neuvědomila si, že byla vlastně obětí.

Teď se rozhodla o svém příběhu vyprávět a chce, aby se o domácím násilí více mluvilo. Chce pomáhat ostatním takto zneužívaným lidem, aby si uvědomili, že když je někdo ponižuje, není to normální. Nikdo na to nemá právo! Musí se z těchto nezdravých vztahů vymanit.

Chanttelle: „Neuvědomila jsem si, že jsem obětí domácího násilí, že náš vztah je ho plný, dokud jsme se nerozešli a já nezačala chodit do poradny. Nemyslím si, že existuje dostatek povědomí o těchto případech. To by se mělo změnit!"

„Byla jsem po celou dobu vztahu mým ex psychicky zneužívána. Nedovolil mi nosit oblečení, které bych si přála, nebo mluvit s určitými lidmi, nemohla jsem chodit namalovaná, ale mně to nepřišlo divné, milovala jsem ho a dělala jsem vše, abych se mu líbila a byl spokojený.

Nyní už má dívka nejhorší období za sebou a znovu získala sebeúctu a to hlavně tím, že byla vybrána, aby se zúčastnila soutěže krásy ve Velké Británii.

„Existuje tolik krásných dívek, nikdy jsem si nemyslela, že bych mohla být vybrána, mám přece jen nehezké jizvy. Ale dokazuje to, že nemusíte být dokonalý člověk. Jsem šťastná, je to od nich hezké, že mě vybrali i s těmito jizvami na tváři.“

Dodala: „Přála bych si, abych poznala, že jeho chování ke mně je nepřijatelné dřív, než bylo příliš pozdě.“


Přečtěte si také