TopStar

17. března 2015 11:19

Petr Cífka

KONEC! Všechny indicie naznačují, že Clarkson z Top Gear skutečně zmizí

Co bude, až Jeremy v Top Gearu nebude?

Co dál s tou polízanicí? Takovou otázku si musí chtě nechtě pokládat v BBC. Televize, která po dalším výstřelku svéhlavého moderátora suspendovala, o víkendu nasadila náhradní dokumentární program a okamžitě tím přišla o 80% svých diváků. Pětinásobně nižší sledovanost naznačuje, že hitovka jménem Top Gear se musí do vysílání urychleně vrátit. Klidně i bez Clarksona.

Ten ve svém sobotním sloupku pro bulvární deník The Sun vyprávěl jakási filozofická moudra o zákonech přírody, dinosaurech a že všechno jednou musí zákonitě skončit. Nic napřímo, ale z těch výroků šlo jasně vyčíst, že je mnohem pravděpodobnější Clarksonova definitivní rozlučka, než cokoliv jiného.

Nic dobrého nenaznačuje ani facebookové foto, na kterém James May a Richard Hammond pózují se vztyčeným prostředníkem a, ó jaké překvapení, bez Jeremyho Clarksona. Svého parťáka se ale nezřekli. Ba naopak. Jejich facebookové stránky jsou plné úsměvných vzkazů Clarksonovi, vtípků a odkazů na Clarksonův profil na Linkedin nebo humorných poznámek ve stylu, že by úspěšné trio mohlo převzít show Top Gear USA (což diváci tamní slabší odnože rozhodně kvitují).

Na usmíření a pokračování s Top Gear na BBC v klasické sestavě to ale aktuálně vůbec nevypadá.


Přečtěte si také