TopStar

14. října 2018 08:00

Milovníci Harryho Pottera, jásejte! Další Fantastická zvířata budou už brzy v kinech

Už v listopadu letošního roku se fanoušci mohou těšit na film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, který je dalším příběhem z čarodějného světa J. K. Rowlingové. Na světě už je oficiální trailer a teď se objevily i nové fotky s hlavními hrdiny. Tak co, těšíte se už nebo jste zastánci prvotního Harryho Pottera?

Na fotkách se objevili všichni hlavní hrdinové: Albus Brumbál (Jude Law), Gellert Grindelwald (Johnny Depp) i Mlok Scamander (Eddie Redmayne). Ve snímku chce Albus zmařit nekalé plány Grindelwalda. A zda se mu to povede? To se čeští fanoušci doví už 15. listopadu.

Fantastická zvířata a kde je najít je celkem útlý knižní svazek a vlastně jde o učebnici, kterou používá Harry Potter. Autorem je Mlok Scamander. Už od roku 2002 působila jako dodatek k celé potterovské sáze. Zároveň vyšly Bajky barda Beedleho, které hrají důležitou roli v knize Harry Potter a Relikvie smrti a příručka Famfrpál v průběhu věků od Kennilworthyho Whispa. A právě z nich všech Potter čerpá informace o svém oblíbeném čarodějném sportu.

Autorkou všech knížek je J. K. Rowlingová, která se i po svém fenomenálním počinu Harryho Pottera nemůže od čarodějnického světa odpoutat. Nové filmy nejsou nikterak fantastickými díly, jde spíš o jakousi formu knižního fetiše pro zabředlé potterofily.

A oč se ve snímku vlastně jedná? Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda. Ten zmínil, že uteče z vazby, a co slíbil, to splnil. Začal shromažďovat své stoupence, ze kterých ovšem valná většina vůbec netušila o jeho skutečných cílech. Chtěl totiž připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Albus Brumbál je ale připraven jeho plány zhatit a získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Ve snímku samozřejmě nechybí láska, loajalita, přátelství a podpora nejbližších. Zkrátka a dobře, máme se na co těšit.


Přečtěte si také