TopStar

3. července 2018 01:29

Ilona Blašková

Muslimové mezi hvězdami. Kdo vyznává Alláha?

Islám je druhé nejrozšířenější náboženství na světě. Proto není divu, že mnoho muslimů najdeme i mezi známými osobnostmi. Zatímco některé se k víře otevřeně hlásí, jiné to tají. Nebo, že by šlo jen o spekulace? Protože aféry kolem pití alkoholu, drog a sexu zpochybňují muslimskou víru. Nebo to islám toleruje...?

Akon (45)

Celým jménem Aliaune Damala Akon Thiam je zpěvák a producent, který se narodil ve Spojených státech, ale vyrůstal v Senegalu. Jako součást muslimské kultury připustil, že má několik žen. Akon tvrdí, že jedna žena nemůže nikdy uspokojit žádného muže.

Michael Jackson (50)

Král popu údajně konvertoval k islámu v roce 2008 v domě svého kamaráda v Los Angeles. Poté přijal jméno Mikaael.

Janet Jackson (52)

I Michaelova sestra přijala tuto víru. Alláha začala uctívat poté, co se provdala za katarského miliardáře Wissama al Manu.

Mike Tyson (51)

Boxová legenda je známým muslimem. V roce 1992 přijal tuto víru během pobytu ve vězení, kde seděl tři roky za znásilnění. V roce 2010 dokonce navštívil posvátnou Mekku.

Snoop Dogg (46)

Známý rapper konvertoval k islámu v roce 2009, kdy se zúčastnil shromáždění amerického sdružení muslimů afroamerického původu. Tehdy islám hrdě propagoval. Jenže rapper je tak trochu „kam vítr tam plášť“. Dnes už tvrdí, že to není pravda. Protože jeho vírou je přece rastafariánství.

Rita Ora (27)

Blonďatá dračice kosovského původu se narodila v zemi, ve které je početná muslimská populace. Její matka je katolička a otec muslim. Rodiče ji ale prý víru nikdy nevnucovali! „Jestli jsem muslimka, do toho nikomu nic není,“ prohlásila Rita.

Gigi (23) a Bella Hadid (21)

Modelka Gigi Hadid se také vyhýbá odpovědi na otázku zda uctívá Alláha. „Moje vyznání je jen moje věc,“ prohlašuje kráska. To její sestra Bella je sdílnější. O svém tatínkovi Mohamedovi Hadid řekla, že je hodně věřící a že se s nimi vždy modlil. Bella je podle svých slov hrdou muslimkou.

Amal Clooney (40)

O Amal se často mluvilo jako o muslimce. Její otec je totiž členem drúzské komunity, což je jedna z odnoží islámského náboženství. A její maminka je sunnitská muslimka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také