TopStar

23. května 2018 16:00

Ilona Blašková

Muzikál Mýdlový princ oslavil kulaté jubileum

Čaroděj - dobroděj, nebo Hej pane zajíci anebo Půlnoční. Asi už víte o kom, nebo spíš o čem bude následující text. Řeč je o muzikálu "Mýdlový princ", který je právě složen z písní Vaška Neckáře. A právě ten teď oslavil kulaté jubileum! A jak se slavilo?

Cítit se na jevišti jako ryba ve vodě? To chce mít nejen zocelené nervy, ale také hodiny strávené na divadelních prknech. A právě to mají herci z muzikálu Mýdlový princ. Odehráno bylo totiž už 300 představení. V tomhle počtu přichází už i řada na improvizaci. „My jsme dneska měli takovou příležitost. Na návštěvě tu byli vzácní hosté - Lucie Hradecká a Petra Kvitová. Tak jsem si tam dovolil trošku zaimprovizovat. Zazpíval jsem tam něco o Petře. A vlastně jsem zapomněl, že slovo kvitovat, vychází z příjmení Petry Kvitové,“ zavtipkoval Michal Kavalčík.

Václava Neckáře a jeho bratra Jana představení baví, a mají pocit, že i návštěvníky. Protože každé představení je trochu jiné. „Je to tak, každý si tam hodně přidává. Jak jsem z toho klasického divadla, tak jako vím, že je potřeba držet ten tvar. Zvlášť když člověk hraje hlavní roli a musí držet nějakou tu romantickou linku. Do toho tam vidím ty spokojené kolegy, které tam kravěj a dělají nesmysly, že jo. Já jsem z toho ze začátku byl takový nervózní. Ale pak se to nějak zvrhlo a ono to funguje," řekl herec Martin Písařík.

Co ale nefunguje u Michala Kavalčíka, je pořekadlo - do roka a do dne. Nedávno totiž požádal svoji milou o ruku. Vzhledem k tomu, že ale momentálně zkouší muzikál Trhák a už brzy se stane tatínkem, svatba se bude konat až příští rok. „My to asi trošičku posuneme. Chceme to v létě. Necháme si to asi na ten příští červenec nebo srpen. A teď v červenci budu dvojnásobný tatínek. Smontoval jsem postýlku a připravoval jsem tu velkou komodu, jak se na ní děťátko přebaluje. Takže mě trošku bolí bicáky a záda,“ prozradil Michal.

Sdílejte článek