TopStar

16. května 2018 15:50

Ilona Blašková

Otevřená zpověď hokejisty Jakuba Voráčka!

Hokejista Jakub Voráček se rozhodl před naší kamerou Top Staru exkluzivně promluvit o svém soukromí. Ano, slyšíte dobře! Jeden z nejúspěšnějších českých hokejistů současnosti, má už dost spekulací o svém milostném životě a jde s pravdou ven! To je slovo do pranice!

Kdyby bylo na Jakubovi Voráčkovi, tak se ke svému soukromí nevyjadřuje vůbec. Žije si svůj hokejový život v zámoří a spekulace o jeho osobním životě v českých médiích neřeší. Jenže články, kde je vykreslován jako nevěrník, vrhají špatné světlo na jeho nadaci “Kluk puk“ a tomu chce svou výpovědí udělat přítrž. „Teď bohužel vyšly nějaké články o mně, které nějakým způsobem nejsou pravdivý. Jako třeba to, že jsem opustil syna, což není pravda. Já bych se nejradši kolem soukromí nevyjadřoval vůbec, ale už toho bylo dost,“ řekl Voráček.

S bývalou přítelkyní Američankou Nikol hokejista oficiálně není už od loňského května. Po jeho boku je už víc jak půl roku sympatická Markéta. „S Markétou jsme spolu od začátku listopadu. Už se známe dva roky. Ta láska tam je už nějakou dobu, ale dali jsme se dohromady až před sedmi měsíci. Teď jsem šťastný. Žijeme spolu ve Philadelphii a teď jsme v Čechách,“ prozradil hokejista.

Sám Jakub přiznává, že jejich první setkání nepřišlo ani pro jednoho z nich ve vhodný moment. „Když tenkrát jsme se poznali, tak to nebylo ani pro jednoho z nás v nejlepší čas. Ale to se v tu dobu nedalo nic dělat. Markéta byla vdaná. Já jsem s Nikol čekal dítě, ale nakonec jsme spolu skončili a jsme oba šťastný,“ svěřil se.

Oba se chvíli snažili s jejich pocity bojovat a hokejista nadále pokračoval ve vztahu, který měl ale čím dál tím více trhlin. Až teď s Markétou po boku pochopil, jak šťastný člověk může v partnerském vztahu být, když má po svém boku toho pravého. „Když jsem byl s Nikol, tak to nebylo, že bychom měli nějaké extra velké problémy. Ale nebyla tam ta chemie. Já jsem si vlastně myslel, že stačí, že se dva nehádají. Ale od té doby, co jsme se poznali s Markét tak si rozumíme. Máme si pořád o čem povídat a ten čas s tím partnerem tě baví,“ popsal nám své pocity.

Ani pro Markétu nebylo rozhodnutí jít do vztahu s jedním z nejlepších hokejistů současnosti lehké. Když pomineme pozornost médií, která ke vztahu s veřejně známou osobou patří, tak musela opustit celý svůj život, přátelé a rodinu a odstěhovat se za Kubou do Philadelphie.

„Samozřejmě že to není jednoduché. Je to životní změna, zvlášť pro někoho, jako je Markéta, protože byla zvykla být v prací a ta práce ji chybí. Doufejme, že by se něco našlo v té Americe. Ale jak říkám, jsem zamilovaný a šťastný. Tak uvidíme, jak to bude do budoucna,“ řekl Voráček.

Posted by Jakub Voracek on Saturday, March 3, 2018

V partnerském vztahu s Markétou se Jakub Voráček cítí jako nikdy před tím. Co se mu na jeho zdravotní sestřičce líbí nejvíc? „Toho je hodně. Kdo byl někdy zamilovaný, tak to ví. Je usměvavá a je s ní sranda. Taková holka z Moravy,“ prozradil nám Jakub.

Markéta se všeho vzdala a přestěhovala se za hokejovým útočníkem do Philadelphie, kde se společně nastěhovali do jeho bytu v centru města. „My si rozumíme. Občas se hádáme, ale to ke všemu patří. Ale zasmějeme se. Takže si teď nemáme důvod myslet, proč by tomu nemělo být i v budoucnu,“ řekl.

S Američankou Nikol se Jakub rozešel po necelých šesti letech vztahu už loni v květnu. Jejich společným pojítkem ale už navždy bude devatenáctiměsíční syn Kuba. „Samozřejmě, že to ze začátku nebylo jednoduchý řešit takovéhle věci s malým dítětem. Ale domluvili jsme se na pár věcech. A takhle je to dobry. Vídám ho, když můžu ve Philadelphii. Když máme zápasy, tak si ho vždycky bereme na den s Markétou a chodíme s ním na procházky. Takže Kubíka vídám, jak jen to jde,“ řekl hokejista.

Kromě velkých osobních rozhodnutí byl pro hokejistu uplynulý rok zásadní, i co se kariéry týče. Má za sebou pro zatím svou nejúspěšnější sezonu. Na jejím konci ho ale dostihla únava. Kvůli ní nakonec po dlouhém rozhodování odmítl nominaci na právě probíhajícím mistrovství světa. „Za posledních pár let jsem těch zápasů odehrál hrozně moc. Já vím, že pro spoustu lidi je to nepochopitelný. Ale posledních osmdesát pět zápasů jsem nebyl na úrovni, na které bych chtěl a na jakou jsem zvyklý. Nevím, jestli to bylo únavou. Já si myslím, že jo. V létě mi bude dvacet devět, pro mě nejlepší čas si trochu orazit,“ prozradil Voráček.

S přítelkyní a rodiči si nejprve odpočinul na dvoutýdenní dovolené na Bahamách a následující týdny spravedlivě rozdělí mezi rodinu a svou nadaci, podporující pacienty s roztroušenou sklerózou, kterou trpí i jeho sestra Petra. „Budeme pendlovat mezi Kladnem a Moravou. Mám nějaké nadační povinnosti. V Mikulově bude fotbalový turnaj. Čtyři týmy budou hrát mezi sebou a doufám, že přijde podpořit nadaci hodně lidi,“ řekl Jakub.

Sdílejte článek

Přečtěte si také