TopStar

9. února 2014 16:20

Ivana Nádvorníková

Ples v Opeře: Která byla za Popelku a kdo byl králem večera?

Největší společenská událost sezony, pražský Ples v Opeře je za námi. Čestným hostem tu byl vítěz britského Talentu, operní zpěvák Paul Potts. A zazářily i naše slavné dámy, vybraly si róby plné kontrastů i krajek.

Za hvězdu večera byla jednoznačně Gábina Partyšová v modelu, který má vytvářet iluzi pánského obleku. Dále zazářila Tereza Chlebovská a Simona Krainová. Komu se výběr šatů podle stylistů ale příliš nepovedl, byla Renata Langmannová, jejíž šaty zdobily metalické odlesky.

Ačkoliv to vypadá, že pánové to mají v oblékání snadné, mohou udělat fatální chybu:

"Nejčastější chybou pánů je,že podceňují úroveň společenských akcí a mnozí z nich si neuvědomují, že na velké společenské události se většinou oblékají smokingy a fraky," upozorňuje vedoucí luxusní půjčovny společenských šatů Studio Chic v Praze paní Kateřina Češpivová a pokračuje: "Podle našich zkušeností a postřehů v naší půjčovně Studia Chic se domníváme, že muži kteří nás navštíví, mají již celkem přehled v rozdílu mezi smokingem a frakem. Procentuálně bychom to tak viděli na 85 % - 90 %. Velké problémy mají muži rozpoznat frak od žaketu." Kriteria padnoucího smokingu jsou podle ní následující: "Správná délka rukávů - rukáv končí u zápěstí, aby mohla 1,5 cm koukat košile. Správná délka kalhot - nohavice mají sahat po podpatek boty. Sako musí dobře sedět v ramenou. Při zapnutí nesmí být sako moc volné a ani by nemělo obepínat."

Modely našich celebrit a všechno, co se odehrálo na letošním Plese v Opeře, uvidíte dnes večer ve VIP zprávách, na Primě začínají za pět minut osm.

Hlavní hvězdou včera byl britský tenor Paul Potts, který zazpíval dokonce Dvořáka v češtině. Paradoxně se ho bál méně než tance. "Moje žena mi opakovaně říká, že bych tančit vůbec neměl," přiznal se. A nebyl sám, kdo se do tance příliš nehrnul. "Počkám si na free style," usmívala se oslnivá modelka Simona Krainová. "Moc mě nelákají tance, kde jsou kroky přesně určené. Mnohem raději na parketě improvizuji."

Kdo další do Opery přišel?

Podívejte se také na VIDEO z Plesu v Opeře:

Výtěžek plesu je určen pro charitativní účely, prostředky získá Nadace Terezy Maxové a projekt Srdcerváči.

Co bylo k snědku? Vyzpovídali jsme člověka, který o tom ví naprosto všechno:

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také