TopStar

7. července 2014 17:33

Rychtář půjde do vězení? Pondělní soud v Itálii hrozbu mříží přiblížil, vypovídalo 36 svědků!

Vdovec po tragicky zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové Josef Rychtář má další důvod k vráskám a šedinám. V pondělí proběhl v Itálii soud, který přiblížil možnost, že Josef Rychtář skončí ve vězení. Kolik mu hrozí a za co? Na svém Facebooku to celkem výstižně popsal hrabě Domenico Martucci.

Ten podal žalobu vyplývající z událostí, které se staly loni během "útěku" Ivety Bartošové do Itálie:

"Dnes proběhlo v Itálii druhé soudní jednání proti Josefu Rychtářovi, samozřejmě bez jeho přítomnosti, která v Itálii není nutná. Bylo vyslechnuto všech 36 svědků, zhlédnuto několik videí, která nezanechala žádnou pochybnost o tom, že Rychtář do domu vnikl násilím přes překážku. Napadl mojí maminku, poničil rodinný majetek a rovněž se dopustil krádeže mého osobního majetku. Italské státní zastupitelství navrhuje pro Rychtáře trest ve formě pokuty 4000 euro a 3 roky vězení. Můj právník navrhuje trest 20 000 euro pokuty a 5 let vězení. Rychtářův advokát ex offo navrhuje 1000 euro pokuty bez vězení. Jde o zvyk, kdy obhájce pro formu navrhuje vždy trest na nejnižší možné hranici. Soud v Garganu vyhlásí rozsudek 15. října 2014."

Josef Rychtář čelí potížím se soudy nejen v Itálii, ale také v České republice. Pokud se týče tohoto incidentu, vždy tvrdil, že zákon nepřekročil a obvinění jsou nesmyslná.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také