TopStar

14. září 2018 08:00

Tomu že je skoro 70? Bolek Polívka řádil noční Prahou!

Na Bolku Polívkovi (69) se věk zkrátka nepodepisuje. I když mu táhne na sedmdesát, užívá si zábav jako zamlada. Společně se svými přáteli se teď vydal na noční tah Prahou, který skončil v jedné pražské hospůdce.

Tento rodák z Vizovic se rozličným zábavám nebrání, a tak se i pro tentokrát vydal s partičkou svých přátel na prozkoumávání pražských hospůdek. V bílém klobouku zavedl své kamarády do jedné z nejslavnějších pivnic hlavního města a vypadal nadšeně. I když před nedávnem trpěl zdravotními potíži a lymskou boreliózou, vypadá to, že jeho problémy jsou už ty tam.

Není to ale tak dávno, co Bolek právě kvůli borelióze z infikovaného klíštěte pořádně trpěl. Má už po dlouhá léta potíže s chůzí, jelikož zákeřná nemoc napadla především klouby. I přesto to nedává najevo a tváří se i přes svou bolest jako skutečný hrdina. Právě kvůli svým zdravotním potížím by se měl vyhýbat i alkoholu. ‚‚Já mám vínko i něco ostřejšího samozřejmě rád, to nepopírám, ale snažím se to mít všechno pod kontrolou,‘‘ nechal se před časem herec slyšet pro magazín Sedmička.

Bolek Polívka je známý recesista a autor atypických akcí jako je mistrovství světa v házení flinty do žita. V televizi vystupoval se dvěma zábavnými a velmi sledovanými pořady. Jeho herecká kariéra střídala jeden úspěch za druhým. Jeho titulní role nehrdinského protagonisty, obyčejného člověka, který se za 2. světové války rozhodne ve svém bytě ukrýt židovského uprchlíka ve snímku Musíme si pomáhat je asi vrcholem jeho filmové kariéry. Film byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film.

Bolek Polívka je dozajista jedním z nejslavnějších českých herců, který díky svému divadelnímu mistrovství získal i mezinárodní renomé. Absolvoval JAMU, spoluzaložil divadlo Husa na provázku a poostupně se začal kromě divadla prosazovat i ve filmu a televizi. Co se týče soukromí, je otcem šesti dětí, z nichž mnohé mají jinou matku. Dlouhá léta byl ženatý s francouzskou herečkou Chantal Poullain.


Přečtěte si také