TopStar

21. prosince 2018 11:00

Tereza Šulcová

Účetní Jamese Arthura se přiznal k podvodu v hodnotě 17 miliónů korun

Účetní Jamese Arthura se přiznal k podvodu a připustil, že od bývalé společnosti X Factor získal téměř 600 000 liber (17,1 miliónů korun). Podle všeho o tom zpěvák neměl nejmenší tušení.

Mark Livermore (39), dlouholetý zaměstnanec společnosti James Raff Music, přemístil finanční prostředky na jiné účty bez vědomí zpěváka Jamese Arthura. Soud potvrdil, že se jedná o závažný podvod, který se musí řešit.

Předsedkyně Diane Lennan uvedla u soudu, že se jedná o závažnou situaci. „Záležitost je závažná, jelikož se jedná o zneužívání postavení známé osoby,“ uvedla předsedkyně. Mluvčí Jamese Arthura odmítl cokoliv komentovat. Na podvod se přišlo letos v dubnu a již v té době byla částka zcela vyčerpána. Podle soudu musel být celý podvod velice dobře a dlouhodobě naplánovaný.

James Arthur vyhrál v soutěži X-Factor v roce 2012, kde se proslavil hity jako Impossible a You’re Nobody til Somebody Loves You. Od té doby je v hledáčku kdejakého fanouška. A i když zpěvák přišel o slušnou částku peněz, očividně si toho nevšiml. „V letošním roce se stala ta nejúžasnější věc, koupil jsem své mamince dům, takže s ní a se svými sestrami budu trávit Vánoce," těší se Arthur.

Sdílejte článek

Přečtěte si také