TopStar

21. ledna 2014 16:50

Dagmar Dandová

Úlety světových topmodelek, díl 1: Zuřivá mlátička Naomi Campbell

Jsou krásné, slavné, bohaté, ale přesto nejsou šťastné! Řeč je o světových topmodelkách, které zdobí titulní stránky. Miliony holek by s nimi hned měnilo, ale jejich život je tak trochu pozlátko. Sláva s sebou často přináší totiž i osobní krachy a pády.

Nezvladatelné záchvaty zuřivosti

V srpnu roku 1988 se zcela poprvé v historii objevila modelka tmavé pleti na obálce Vogue, nejvlivnějšího módního magazínu na světě. Byla to právě Naomi Campbell, z které se rázem stala múza nejslavnějších módních návrhářů a hvězda nejprestižnějších módních přehlídek. Se vzrůstající slávou však přišly i hvězdné manýry.

„Mezi ně patří chození na domluvené schůzky s několikahodinovým zpožděním nebo určování si na poslední chvíli, jaký model bude, či nebude na molu předvádět,“ popisují časté prohřešky přehnaně sebevědomých a náladových krásek tvůrci seriálu Modelky, s.r.o., který ukazuje i odvrácenou tvář tohoto jinak blyštivého prostředí.

Neprofesionální chování se Naomi vymstilo. V roce 1999 skončila její letitá práce pro luxusní značku Versace. Tehdy se kakaová kráska odmítla spokojit s honorářem 40 000 dolarů za jednu přehlídku, tedy v přepočtu více než tři čtvrtě milionu korun.

A klientovi došla trpělivost. Velice pestrý není pouze její pracovní život, ale i ten soukromý. Léčila se ze závislosti na alkoholu i drogách, musela podstoupit soudem nařízenou léčbu své zuřivosti a absolvovat stovky hodin veřejně prospěšných prací za to, že hodila telefonem po hospodyni, mobilem zaútočila i na svou asistentku a na dva policisty a napadla a zranila novináře.

Chtěla si pak vzít za manžela ruského miliardáře Vladimira Doronina, ale ani on šílenou Naomi nevydýchal.

V lednu byla Naomi spatřena se svým jiným exmilencem, majitelem Formule 1 Flaviem Briatorem, jak spolu tráví exotickou dovolenou v Keni. V luxusním hotelu ale nebydlela s Flaviem na jednom pokoji, protože tam měl svou manželku Elisabettu Gregoraci.

-d-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také