TopStar

9. prosince 2013 12:17

Iveta Zábová

VyVolení 2013: Ať už děláte cokoliv, nevzdávejte se. Lepší zůstanou!

4. řada světoznámé reality show VyVolení je minulostí. Projděte si s námi stěžejní momenty a připomeňte si všechno, co vám za ty 3 měsíce VyVolení přinesli. Už naposledy…

Fakta a čísla

V prostorech filmových ateliérů Barrandov odstartovala výstavba Vily na začátku července a byla dokončena v rekordním čase, a to za pouhé čtyři týdny. Moderátory 4. řady byli Tereza Pergnerová, Libor Bouček, který uváděl Rekapitulace a sobotní Speciály, Pavel Cejnar, který se objevoval během pátečních Duelů, a Agáta Prachařová, jež moderovala Noční show. Castingy probíhaly v závěru stejného měsíce a dorazilo na ně přes 3 000 lidí. Dohromady proběhlo 9 Voleb, ze kterých jste posílali soutěžící do Vily vy sami svými hlasy, a jedna Dovolba, v níž si za svého soupeře VyVolení zvolili Honzu. Rozdáni byli dva Žolíci (Lucka a Pepa) a 3 lidé obdrželi Divokou kartu (Zdena Regina, Jafar, Regina). První soutěžící překročili práh Vily 23. srpna a poslední ji opustili 29. listopadu. Celkem proběhlo 13 Duelů a dvě Finále: Malé, během kterého ze soutěže odešla Romana, a Velké, během kterého Vladko porazil Pavlínu, a stal se tak absolutním vítězem 4. řady. Jeho triumf byl unikátní tím, že jako prvnímu v celé historii se mu podařilo vyhrát stejnou reality show dvakrát. Výhra činila pět milionů korun.

Vilou prošlo 18 soutěžících, 5 psů a 1 doktor. Lékařskou péči museli Vyvolení vyhledat celkem 5krát, 2krát si pro jednoho z nich přijela Policie ČR a prostory Vily zažily mimo jiné i volby do Poslanecké sněmovny či napadení hackerem. Za 99 dní soutěžící snědli 112 kusů chleba, 27 kg sladkostí, vypili 283 piv, 115 litrů vína a 34 litrů tvrdého alkoholu a vypotřebovali 3920 baterií do svých portů. Diváci naše VyVolené dohromady podpořili úctyhodnými 3 miliony diváckých hlasů.

Život ve Vile i štábu

Naši rekvizitáři do Vily každý den dopravovali zcela běžné věci potřebné ke každodennímu životu včetně jídla, pití a hygienických potřeb, ale nechyběly ani požadavky více než prapodivné, jako například vesmírná loď, trampolína, která by unesla i Jafara, nebo „funkční“ věštecká koule.

Ve Vile se odehrálo nespočet zajímavých soutěží i tematických dnů, například hra na indiány a kovboje, skauty, pravěk nebo VyVolené království, a její obyvatelé se bavili o všech myslitelných i nemyslitelných tématech, během nichž byly prolity potoky slz, ale odehrálo se i mnoho hádek.

Naše práce

Vůbec poprvé se reality show vysílala na internetu, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Díky on-line streamům měli diváci možnost sledovat na našich webových stránkách život VyVolených minutu po minutě – od ranního probuzení až po noční hrátky. Naše redakce vám za celou tu dobu přinesla na 359 videí, 1060 článků, 331 fotogalerií a pořízeno bylo dohromady na 40 000 fotek. To vše je ale dnes již minulostí… Všichni soutěžící se rozprchli do svých domovů do různých konců republiky a pomalu, ale jistě se vracejí ke svým běžným životům.

Děkujeme

Vila VyVolených pohasla už před 10 dny a v současné době ji tým řemeslníků rozebírá kousek po kousku. Za kamerami už nikdo nestojí, v režii už si nikdo nehlídá nejlepší záběr, v dramaturgii už nevznikne žádný scénář a naše redakce už nevytvoří ani jedno video nebo článek…

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem ze štábu za jejich ochotu, odhodlání a obětování několika měsíců jejich životů, aby mohli VyVolení vzniknout. Byla to čtyřměsíční nonstop dřina plná stresu, adrenalinu i vyčerpání, ale i spousta hezkých společně strávených chvil, nových přátelství a nezapomenutelných zážitků. Těm, kteří se na vzniku této reality show podíleli, patří jeden velký dík.

Nyní už nám nezbývá nic jiného, než za celý štáb VyVolených 2013 se slzou v oku upřímně poděkovat vám, našim divákům. Děkujeme, že jste nás sledovali, že jste společně s námi sdíleli osudy našich soutěžících a že jsme se s vámi mohli každý den dělit o ty nejlepší momenty, které nám 4. řada VyVolených přinesla – právě díky vám nás naše práce bavila.

Na poslední měsíce našich životů nikdy nezapomeneme a doufáme, že ani vy nezapomenete na VyVolené 2013!

Ať už děláte cokoliv, nevzdávejte se... Vždyť přece víte: Lepší zůstanou!!!

.


Přečtěte si také