ODHALENO: 9 nejhorších věcí, které byste neměli dělat svým intimním partiím. Čemu byste se měli rozhodně vyhnout?

Že by se mělo o intimní partie řádně pečovat, to vědí asi všichni. Dodržujete ale všechny zásady?

Asi všichni dobře víte, že intimní tělesné partie potřebují mnohem větší pozornost než kterékoliv jiné části těla. Říkali vám to rodiče, říkají vám to doktoři, dokonce o tom slyšíte v televizi i čtete na internetu. Jde prostě o váš velice cenný majetek, kterému byste měli věnovat tu nejlepší možnou péči. Přesto ale lidé mnohé zásady vědomě či nevědomě porušují nebo je berou na lehkou váhu. Rozhodli jsme se proto, že pro vás sepíšeme 9 věcí, které byste se svými intimními partiemi určitě neměli dělat.

1. Zdravotní problémy

Pokud někdy zaznamenáte, že se s vašimi intimními partiemi děje něco divného, rozhodně navštivte lékaře a nesnažte si sami určovat diagnózu hledáním na internetu.

2. Škrábání

Snažte se vyhýbat škrábání se na vašich intimních partiích. Nechcete přece dostat infekci.

3. Výplachy

Výplach vaginy není vždycky ta úplně nejlepší věc, kterou můžete udělat. Abyste si byly jisté, nechte se před výplachy raději vyšetřit.

4. Parfémy

Nikdy na vaše intimní partie nepoužívejte parfém. Ten je určen k nanesení na krk, nikoliv na slabiny.

5. Parfémovaná mýdla a gely

Pokuste se vyhýbat mýdlům a sprchovým gelům s příliš aromatickými vůněmi. Ty opravdu pro vaše intimní partie nejsou nejvhodnější, protože můžou zničit některé prospěšné bakterie.

6. Hygiena

Vždycky dbejte na řádnou hygienu v oblasti intimních partií. Předejdete tak různým typům infekcí.

7. Těsné oblečení

Pokuste se omezit nošení těsného oblečení a spodního prádla. Vaše intimní partie potřebují dýchat.

8. Osušení

Po každé sprše své intimní partie osušte. Nikdy si neoblékejte oblečení, když jsou vaše intimní partie ještě vlhké. Vytvořili byste tak ideální prostředí pro množení bakterií a infekcí.

9. Sladkosti

Častá konzumace sladkostí vůbec není pro vaše intimní partie dobrá. Snažte se proto vyhýbat cukrům a zapojte do vašeho jídelníčku více ovoce a zeleniny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také