Ilustrační foto.
Autor: istockphoto Ilustrační foto.

ODHALENO: Penis se neustále zmenšuje, varují vědci. Opravdu hrozí úplné vymizení spermií?

sis. Publikováno: 07.04.2021
Velikost penisu se bude v budoucnu měnit. Mělo by to být způsobeno nadměrným užíváním chemických látek.

reklama

To, že se postupem času mění kvalita sexuálního života k horšímu, je všem dobře známé. Vinu dávají sexuologové často častému sledování pornografie a odklonění od reálného sexuálního života. Ale informace, že se postupně mění velikost lidského penisu, je novinkou. S informací přišla environmentální a reproduktivní epidemioložka Shanny H. Swan. V rámci svojí studie zkoumala takzvaný ftalátový syndrom u krys. A zjistila, že když byly plody hlodavců vystavené působení ftalátů, změkčovadel, která se používají pro výrobu plastů, tak se plody hlodavců rodily se zakrnělými genitáliemi. Nechtěla ale zůstat u krys, tak zkoumala, jak ftaláty působí na reprodukční schopnost člověka.

Přišla na to, že ftalátový syndrom existuje opravdu existuje i u lidí. Jinými slovy mohou na člověka negativně působit. Chlapečci přijdou poprvé do kontaktu s ftaláty už v děloze, a její práce ukázala, že chemikálie, včetně bis(2-ethylhexyl)-ftalátu, zkracuje anogenitální vzdálenost u mužského pohlaví. Tento parametr souvisí napříkald s velikostí penisu. Nejde však jen o to. Swanová přišla v roce 2017 ve studii, která zahrnovala analýzu předchozích 185 prací pokrývajících 45 tisíc zdravých mužů, na to, že mezi lety 1973 a 2011 klesl průměrný počet spermií o 59 procent. Kdyby to tímto způsobem pokračovalo, tak tvorba spermií do roku 2045 úplně vymizí.

Autorka studie proto mluví o „krizi“ lidstva a píše o tom ve své knize Count Down s podtitulem „Jak moderní svět ohrožuje množství spermií, jak mění pohlavní vývoj mužů a žen a jak ohrožuje budoucnost lidské rasy“. Zda se její teorie doopravdy vyplatí, těžko říci.

Tvar prsou prozradí, jaká je holka v posteli.

ODHALENO: Tvar prsou prozradí, jaká je holka v posteli! Jak je na tom ta vaše?

Tiktokerka natočila týpka, jak si ji tajně fotí 1

VIDEO: Sexy influencerka omylem natočila týpka, co si bez dovolení fotil její zadek! Jaká byla jeho reakce?

reklama