Vědci objevili hormon polibku, po kterém bude každá holka nadržená. Potřebujete ho taky?
Nový hormon kisspeptin, nazývané hormonem polibku, objevili odborníci z Belgie a Německa. Tento hormon by mohl aktivovat ty neuronové spoje, které souvisí se sexuálním vzrušením. Možná tak konečně mají lék na sníženou sexuální touhu žen.
Ať už je za sníženým zájmem o sex u žen cokoliv, nový hormon polibku by mohl být odpovědí na jejich trable. Hormon kisspeptin byl zatím testován jenom na samičkách myší, přesto je už teď jasné, že dokáže snižovat úzkost, napětí a „zapalovat“ sexuální touhu. Ženy, které trpí frigiditou, jsou dnes léčeny léky na bázi testosteronu, který má ale vedlejší účinky.
Kisspeptin dokáže kontrolovat přitažlivost ve vztahu k druhému pohlaví a sexuální touhu. Vědci si všimli, že feromony, tedy látky vytvářené tělem a šířené za účelem komunikace, které vylučují hlodavci mužského pohlaví, aktivují kisspeptin. Ten předává signál neuronům a ty vylučují gonadotropin, hormon stimulující vývoj pohlavních orgánů, který vyvolává přitažlivost vůči opačnému pohlaví. Nový lék pro léčbu frigidity u žen je tedy na dobré cestě.