VĚDCI VARUJÍ: Častá masturbace poškozuje mozek! Jak?

Nejdřív nám tvrdí, že je zdravé roztancovat kobru, a teď přišli s tím, že si vlastně škodíme. A to hodně…

Vědci porovnávali, jaké látky se uvolňují v našem organismu, když s někým souložíme, nebo si dáme sólové číslo. Zjistili, že při masturbaci se do těla dostává o 400 procent méně oxytocinu než při klasickém sexu. Tedy že ruční práce je čtyřikrát méně uspokojující než, když se na to vrhnete ve dvou.

Dobře, masturbace si člověk tolik neužije jako sex, ale vědci přišli s něčím, co doopravdy mění situaci. Vaše tělo totiž dostane méně oxytocinu, ale dávka dopaminu souvisejícího se vznikem závislostí zůstává stejná jako při sexu. To znamená jediné, časem si můžete na masturbaci vytvořit závislost. Navíc budete potřebovat pustit pravačku do akce více a více, protože žádná masturbace nebude kvůli nedostatku oxytocinu dostatečně uspokojivá.

I tak se ale vědci shodují na tom, že masturbace je vašemu organismu prospěšná, když uvolňuje stres nebo zvyšuje obranyschopnost. Jednadvacet orgasmů měsíčně navíc snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty. Je ale potřeba dávat si pozor na to, kolik času masturbaci věnujete.

Ideální je si najít partnerku. Jak na to, se dozvíte v těchto článcích:

Sdílejte článek
Štítky oxytocin masturbace sex organismus

Přečtěte si také