Showbyznys

25. prosince 2015 19:04

Tereza Javorová

10 znamení, že jste beznadějně závislí na telefonu

Kolik bodů splňujete? Jste závislák na telefonu, pokud...

1) Budíte se v noci, abyste zkontorovali zprávy, oznámení a upozornění. Když tam nic nemáte, raději párkrát projedete zeď na Facebooku, jestli se něco důležitého neudálo.

2) Nikdy nečekáte jen tak nečinně. Na zastávce, v čekárně u doktora, ve frontě či čekání na drink vždycky koukáte do telefonu. Nesnášíte, kdybyste vás někdo viděl jen tak - jako kůl v plotě bez osvíceného obličeje.

3) Výrazně se vám zhorší nálada, jakmile se na displeji ukáže, že zbývá 20 % baterky. Okamžitě začnete shánět nabíječku a pak i zásuvku s takovou razancí, že by si to kde kdo spletl s válečnou akcí.

4) Teoreticky byste raději ztratili peněženku než telefon.

5) Jídlo jíte málokdy teplé. Dobu trvá, než si ho vyfotíte, proženete filtrem a vyvěsíte na Instagram. Pak ale sledujete, kolik sbíráte lajků.

6) Telefon máte prakticky pořád u sebe. Berete si ho na záchod, do koupelny, raději ho nosíte v kapse než v kabelce nebo v baťohu a během spánku si mobil raději pokládáte vedle polštáře než na noční stolek.

7) Kamarádi a rodina vám často opakují, co zrovna řekli, protože jste je nevnímali a čučeli do telefonu.

8) Neradi telefon opouštíte. Musíte ho mít neustále na očích i na dosah. Chytáte paniku, když si ho zapomenete v jiné místnosti nebo ho nemůžete najít během vteřiny. Když ho pak objevíte v druhé kapse, je to jako kdybyste našli Svatý grál.

9) Nemůžete začít den bez toho, aniž byste projeli Twitter, Facebook a Instagram. Určitě by vám uteklo, že přes noc bouchla jaderná bomba nebo že Klára začala chodit s Honzou. Cítili byste se jako odtržení od reality.

10) Bez telefonu moc nevíte, jak se máte bavit. Jste opuštění, ohrožení, znudění a bezprizorní.


Přečtěte si také