Showbyznys

13. ledna 2016 15:46

Petr Cífka

4 jednoduché cviky, díky kterým budete mít na břiše PEKÁČ BUCHET

Děláte sklapovačky jako zběsilí, ale pekáč buchet na břiše pořád nikde? Zapomínáte totiž na tyto 4 zásadní cviky:

1) Plank

Neboli prkno. Posiluje vnitřní svaly břicha, díky kterým si pak na povrchu vysekáte vysněné buchty. Střídejte dva typy planku - jeden na natažných rukou, jako kdbyyste chtěli dělat pánský klik, a druhý na předloktí. zatněte břicho, neprohábejte se v bedrech a dýchejte! Dobu, kterou v planku vydržíte, si každý den prodlužujte.

2) Boční prkno

Je to vlastně to samé s tím rozdílem, že se přetočíte na stranu - opět buď na lokti (težší verze), nebo na natažené ruce. Nohy jsou na sobě propnuté a vaše tělo připomíná nakloněnou přímku. Pokud tohle zvládáte, tak zkuste snižovat bok k zemi a zase ho vracet zpátky. Při tomto cviku nejvíce pracují šikmé břišní svaly a formuje se pas.

3) Pokládání

Lehněte si na záda a natažené nohy zvedněte kolmo ke stropu. Pomalu nohy pokládejte na zem, ale pozor! Neprohýbejte se v bedrech! Pokud vám to zatím nejde, tak nohy klidně snižte jen o pár desítek centimetrů a vraťte je zpět do kolmé polohy. Zabírat by měla vždy jen spodní část břicha.

4) Criss-cross

Tenhle cvik možná občas děláte, ale zajisté jeho méně efektní verzi s pokrčeným kolenem, které přitahujete k lokti. Tentokrát nechejte obě nohy natažené. Vzniknou tak jakési nůžky, které opět ale musíte držet pouze e výlučně přichem. Nezapomeňte dýchat!