GALERIE: Kdo je virtuální moderátorka Lucia z LIKE HOUSE? Její hlas patří této půvabné herečce!

Ne, hlas virtuální moderátorky opravdu není počítačový. Jaká herečka Lucii dabuje?

Hlavní tváře a influencery reality show LIKE HOUSE už znáte z televize asi nazpaměť a fanoušci na sociálních sítích si dost oblíbili také pejska z vily, roztomilého Beníka. Jenže ti nejsou jedinými hvězdami pořadu. Je zde totiž také virtuální moderátorka Lucia, která zadává soutěžícím zrádné challenge, úkoly a nebojí se do nich také rýpnout. Víte ovšem, komu onen „virtuální“ hlas ve skutečnosti patří? Protože počítačový hlas z repráku to opravdu není.

Tajemný hlas patří šestatřicetileté herečce Haně Kusnjerové. Diváci ji znají mimo jiné z dabingu, reklam i několika seriálů televize Prima, ve kterých ztvárnila menší či větší role, ať už to byly seriály Modrý kód, Polda, Všechny moje lásky, nebo Svatby v Benátkách. A jak se k této netradiční práci dostala? Herečku ke spolupráci na reality show LIKE HOUSE oslovil kreativní producent s tím, že původně chtěl použít hlas počítačového programu, ale narazil na to, že nezvládl být sarkastický, drzý, důvtipný a taky trochu sexy.

Požádal mě, abych namluvila úvodní text v několika variantách. Ty první mi vrátil s tím, že mluvím opravdu jako robot a že mám dát do projevu víc jízlivosti, milosti a trochu futurismu. Tak jsem nahrála další varianty, ze kterých si vybral – a bylo,“ vzpomíná herečka. Sama ale zvažovala, zda na tuto nabídku vůbec kývna. „Z jednoho prostého důvodu, a tím je čas. Show se natáčí přes den, ale hlas Lucii se nahrává večer po natáčení. Přišla jsem tedy touto spoluprací o volné večery, ale neměnila bych.“

Dabování Lucie není ovšem zase tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pro každou epizodu připravuje herečka alespoň tři varianty intonací a barvy hlasu, aby bylo z čeho vybírat. „Nahrávání pak zabere něco kolem jedné hodiny až dvou hodin. Nahrávám doma nebo zrovna tam, kde jsem. Dostala jsem mikrofony a zvuk si nahrávám sama, kontroluji a následně odesílám do střižny. Teď zrovna namlouvám na dovolené z Řecka,“ dodává herečka a matka tříleté dcery. Nutno ale říct, že svou práci zvládá na jedničku.

Dívejte se na LIKE HOUSE každý všední den od 16:15 na Primě. Minulé díly můžete dohnat v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také