Showbyznys

30. září 2021 16:18

redakce Prima Lajk

Influencerka Zuzana Plačková je na svobodě! Hvězda Hotelu Paradise do vazby nemusí

Šokující případ okolo kontroverzní influencerky Zuzany Plačkové a její partnera má další zvrat!

Jedna z nejpopulárnějších slovenských influencerek Zuzana Strausz Plačková a její manžel René jsou opět volní. Prokurátor požadoval, aby Plačková s partnerem a dalšími členy zločinecké skupiny, kterou Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) pozatýkala toto pondělí, skončili po obvinění z obchodu s drogami ve vazbě. Specializovaný trestní soud však tento návrh v případě Plačkové a jejího manžela zamítl. Kontroverzní internetová hvězda je tak opět na svobodě. Rozhodnutí ale není pravomocné a obžaloba se může ještě obrátit na Nejvyšší soud.

I přes malé vítězství však hlavní problémy Plačkové přetrvávají. Obvinění z obchodu s drogami a ze založení a podporování zločinecké skupiny totiž i nadále platí. Její zapletení do rozsáhlé drogové činnosti pak mají podle NAKA usvědčovat odposlechy a svědectví. „Zločinecká skupina ve složení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strauzs a Zuzana Strauzs Plačková, působící na území Trnavského, Bratislavského a Trenčínského kraje, v době od roku 2012 až do současnosti vykonávali za účelem zisku, prostřednictvím vytvořené infrastruktury osob dovoz drogy zvané kokain a následně ji distribuovali přes síť dealerů této zločinecké skupiny koncovým uživatelům drog,“ uvedla NAKA, která mimo jiné dodává, že manžel Plačkové René Strauzs fungoval v organizaci coby „spojka do vyšší společnosti“.

„Během domovních prohlídek zajistili policisté více než devět kilo metamfetaminu, z nichž by se dalo vyrobit minimálně 90 tisíc jednorázových dávek drogy. Zajistili i zbraně, střelivo, cigarety a více než 70 000 eur (téměř 1 800 000 korun) v hotovosti,“ dodává slovenská policie. Plačková ovšem stále trvá na své nevinně a uvedla, že při svých obřích výdělcích rozhodně nemá potřebu obchodovat s drogami. Plačkové pak tedy i nadále hrozí 20 let vězení, podle některých právníků pak dokonce až doživotí! Uvidíme, jaké prohlášení k celé kauza vydá po svém propuštění.

Její veselejší chvilky z reality show Hotel Paradise si můžete pustit v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek
Štítky drogy manželé zatčení vazba Zuzana Plačková René Strausz Influencer obchod s drogami Trenčínský kraj drogy Zuzana Plačková na svobodě

Přečtěte si také