návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Showbyznys

Osvěžení za milion? Tohle jsou nejdražší zmrzlinové poháry na světě!

Pro všechny, co nadávají, že letos stojí točená zas o bůra víc než loni.
Vydáno: 14.05.2015
Někde vespod je úplně obyčejný banán
Někde vespod je úplně obyčejný banán

Zmrzlina. Mnozí ji mají neodmyslitelně spojenou s létem a opocenými chlápky, co u chrčícího automatu na koupališti servírují točenou italskou za dvacku, zatímco matky a babičky vzdychají, že ještě před pár lety to byly za pětikorunu dvě porce a ještě snad s čokoládou navrch. Jasně, nanukáč pořád ještě v krámě seženete za devět devadesát, ale o jeho výrobě radši nechcete nic vědět. My se na zmrzlinové dezerty podíváme z druhé strany, abychom všechny fňukaly poslali do kouta. Nemáte na kopeček vanilkový? Pak si asi nikdy nevyděláte ani na tyhle dezerty pro horních deset tisíc. A až udeří třicítky, bude vás to určitě děsně mrzet.

 

Capannari

Nejdražší zmrzky světa - Obrázek 1 Foto:

Za bratru pět tisíc korun dostanete rovnou šest půllitrovek, takže to nevypadá jako úplně špatný kauf. Chicagská zmrzlinárna vyrábí každou příchuť v jedné várce, která je jen a jen vaše. Nad přípravou bdí šéfkuchař, který určí ingredience podle aktuálních kulinářských trendů, přičemž ovocné a čokoládové nebo oříškové podtóny k sobě vždycky ladí, takže se nemusíte bát, že utratíte značný kus výplaty za zmrzku s příchutí knedlo-vepřo-zelo.

 

Černý diamant

Nejdražší zmrzky světa - Obrázek 5 Foto:

Diamant za třiadvacet tisíc? To je slušný kup, ale v tomhle případě se jedná jen o jméno. Výběrová zmrzlina je dochucená šafránem a lanýži, vanilkový základ je z madagaskarských bobů, vršek je pro změnu posypán zlatými lístky, a vše je servírováno v misce od Versaceho, kterou si můžete po vylízání nechat.

 

Mauboussin

Nejdražší zmrzky světa - Obrázek 7 Foto:

Pětihvězdičkový restaurant jménem Bagatelle se nachází v patě Manhattanu, v místech, kde byste ještě před pár lety hledali jen ožralé námořníky a řezníky, co každý den ráno porcují ryby. Jenže teď se tahle lokace stává Mekkou newyorských foodies. A Bagatelle jim nabízí sladkou tečku za šestadvacet tisíc – obří pohár s brownies vykládanými jedlým zlatem, francouzkými makrónky a sorbetem z šampaňského Dom Perignon. Cenu ovšem nadstřeluje hlavně dárek, který k poháru dostanete – dámský či pánský prsten z klenotnictví Mauboussin, podle něhož je dezert pojmenován. Je v krabičce mimo pohár, takže se nemusíte bát, že byste ho omylem snědli.  

 

Viktoriin pohár

Nejdražší zmrzky světa - Obrázek 6 Foto:

V tom Chicagu se zmrzlinovým pohárům vyloženě daří. Další kousek za tisíc dolarů nabízejí v restauraci hotelu Langham a podle názvu je to pohár hodný královny. Ta koruna je jenom dekorace, ale krystaly zdobenou misku si můžete odnést domů. Její obsah je kalorický i cenově nabitý – ručně vyráběný karamel, exkluzivní oříšky, poleva z koňaku Hennessy a ta nejlepší belgická čokoláda v několika skupenstvích. Nesmí chybět ani zlatý prášek a jedlé plátky o třiadvaceti karátech plus lahev Dom Peringon, abyste to měli čím spláchnout.

 

Zlatá slast

Nejdražší zmrzky světa - Obrázek 2 Foto:

Newyorská restaurace Serendipity vás zahrne zlatem. Jedlé zlato v třiadvacetikarátových plátcích už jsme tu měli, ale tady sedí na základu z kaviáru připraveného nasladko, máčeného v brandy značky Armagnac. Čokoládová báze je připravena z výběrové venezuelské a toskánské čokolády a na celé té nádheře trůní z marcipánu vymodelovaný list, posetý opět jedlým zlatem. Zlatý prášek pak napříč dezertem vyrábí iluzi zlatých žilek. Zlatá je i lžička, ale tu musíte po dojedení vrátit. A cena? Šestadvacet tisíc... úplný pakatel.

 

Tři dvojčata

Někde vespod je úplně obyčejný banán Foto:

Máte rádi trojky? Pak se vám bude líbit cena těchhle trojčat. 3333 dolarů. Sami si to vynásobte na kurzové kalkulačce. Za tuhle sumu dostanete nejlepší a nejdražší banana split, co jste kdy jedli. Nejde tu jenom o tři výběrové zmrzliny, ale především o sosík ze tří výběrových archivních vín. Jejich jména vám nic neřeknou, ale hřát vás při každém soustu může fakt, že třetina ceny pokrmu jde na charitu a něco určitě dostane i ta sexy čelistka, která vám k tomu obžerství bude hrát.

 

Ledová absurdita

Nejdražší zmrzky světa - Obrázek 4 Foto:

Máte dost peněz? Pak vám firma Tři dvojčata (ta z předchozí blázniviny) nabídne kompletní balíček, který nazývá Absurdity Sundae. Stojí cca jeden a půl milionu korun. Odletíte do Tanzánie, strávíte noc v tom nejlepším hotelu, dostanete dva šerpy a ráno si vyšlápnete Kilimandžáro, kde na vás u ledovce počká sám zakladatel firmy, aby vám z několik tisíc let starého ledu přímo před vašima očima vyrobil tu nejlepší zmrzlinu, co jste kdy jedli. Ale to nejlepší jsme vám ještě neřekli. Dostanete i vzpomínkové tričko. A to se vyplatí!

 


Článek je zařazen v: zmrzlina , zlato , pohár , dezerty

reklama