Showbyznys

11. září 2022 17:07

redakce Prima Lajk

Překvapivá závěť královny Alžběty II. Kdo zdědí obří majetek a jaký člen královské rodiny má smůlu?

Královna Alžběta II. za sebou zanechala obří majetek v podobě hradů, zámků, klenotů a dalších věcí. Jak si ho členové královské rodiny rozdělí?

Následující dny se ve Velké Británii budou i nadále nést na vlnách loučení se zesnulou královnou Alžbětou II., která zemřela ve čtvrtek odpoledne na skotském zámku Balmoral. Média i lidé už se však začínají zajímat i o to, co se stane s obřím dědictvím panovnice v podobě nespočtu zámků, hradů či luxusních klenotů. Stejně jako všechno dění po její smrti i samotná závěť byla řádně sepsána a pečlivě naplánována. I když se její pravé znění možná ani nikdy nedozvíme, web týdeníku Focus, jenž se odvolává na blízké zdroje z královské rodiny, přišel s prvními zprávami, jak Alžbětina závěť podle všeho vypadá.

Hrad Windsor, jedna z nejslavnějších staveb v rukách královské rodiny, na němž Alžběta II. sama žila, by měl připadnout králi Karlovi III. a jeho manželce Camille. Spekuluje se však o tom, že nový panovník přenechá Windsor svému synovi a následníkovi trůnu Williamovi. Ostatně, právě princ William s manželkou Kate a jejich potomky se do blízkosti Windsoru nedávno přestěhoval.

Vévodkyně Kate by pak měla zdědit také rozsáhlou sbírku královniných šperků a klenotů. Už v minulosti totiž měla Williamova manželka prý výsadní právo královniny klenoty nosit. S prázdnou by však neměl překvapivě odejít ani princ Harry a jeho manželka Meghan. I přes napjaté vztahy v rodině i Harryho odstřihnutí a přestěhování do Spojených států na něj Alžběta II. evidentně nezanevřela. Také jim by tedy mělo připadnout něco z královnina rozsáhlého majetku.

Jeden člen úzké královské rodiny ovšem údajně s prázdnou přece jen odejde, a to její syn Andrew, který byl zapleten do rozsáhlé sexuální a pedofilní aféry miliardáře Jeffreyho Epsteina a sám čelil mnoha obviněním. Už na počátku tohoto roku kvůli kauze vrátil své matce všechna jmenování do čestných vojenských a charitativních záštit. A jak se zdá, tak aféra ho v královské rodině mohla poškodit ještě více, než se zdálo. Pořád se však jedná spíše o spekulace a domněnky a detaily závěti se možná nikdy nedozvíme. Tyto informace by ovšem nemusely být zase tak daleko od pravdy.

Sdílejte článek
Štítky smrt Alžběta II. dědictví Harry a Meghan král Karel III.

Přečtěte si také