Skandál!? Lidé chtějí, aby princ Harry a Meghan přišli o královské tituly! Čím všechny totálně naštvali?

Slavný královský pár si svými nedávnými kroky znepřátelil celou Velkou Británii.

Loni, v čase velké královské svatby a následného těhotenství, patřil princ Harry a vévodkyně Meghan mezi nejoblíbenější členy královské rodiny. Jenže stačil pouhý rok a pár je najednou na opačné straně žebříčku a počítá se mezi nejvíce nenáviděné tváře v Británii! Lidé jsou dokonce tak naštvaní, že sepisují petici za to, aby Harry s Meghan přišli o titul vévody a vévodkyně! Čím lidi tak brutálně vytočili?

Může za to zejména jejich převeliké rozhazování a jednání prince Harryho z poslední doby. Ten se totiž snaží čím dál více angažovat v boji za životní prostředí, vystupuje na různých konferencích a založil projekt Travalyst, jenž by měl pomoci chránit turistické destinace a komunity místních lidí. Vévoda ze Sussexu ovšem káže vodu a pije víno.

V poslední době totiž během 11 dnů se svou manželkou Meghan použili k cestování místo tradičního komerčního letu rovnou čtyřikrát soukromé letadlo! Což se s jeho bojem za životní prostředí příliš neslučuje. A členové královské rodiny za to schytali od lidí oprávněnou kritiku. Poukazují pak na jeho bratra Williama, která se s rodinou vždy vydává na cesty komerčními letadly či dokonce autobusy. Jenže Harry místo toho, aby sklopil uši, přišel s prohlášením, které Brity ještě více vytočilo.

„Dorazil jsem sem komerční přepravou. Strávil jsem 99 % svého života cestováním komerční přepravou. Ale občas se vyskytne příležitost založená na jedinečných okolnostech, kdy se musím ujistit, že je moje rodina v bezpečí. Je to zkrátka takhle jednoduché,“ řekl Harry při projevu v Amsterdamu. Jenže tím lidi vytočil ještě víc a po výmluvách o bezpečí rodiny ho považují za velkého pokrytce, který si nevidí do pusy a na internetu mu ve velkém nadávají. Lidem pak vadí také velké výdaje páru ze Sussexu.

Výdaje Harryho s Meghan jsou podle neoficiálních údajů přemrštěné a traduje se, že Meghan utratila během roku za svůj luxusní šatník přes milion liber. Právě Meghan pak Britové viní z aktuální Harryho proměny a také tiché války mezi ním a bratrem Williamem. Podle kritiků se Harry po svatbě zkrátka velmi změnil a svého tehdejšího miláčka nijak nešetří.

Petici pro odejmutí královských titulů prozatím podepsalo necelých dva tisíce lidí a záležitostí se bude muset zabývat městská rada v Brightonu. I přesto jsou ovšem tyto akce zbytečné. Titul totiž může svému vnukovi a jeho manželce odebrat pouze královna Alžběta II. I přesto je ovšem jasně vidět, že popularita Harryho s Meghan velmi rapidně poklesla.


Přečtěte si také