Virály

22. listopadu 2021 14:15

redakce Prima Lajk

Agresivní vačnatec držel nebohou ženu jako rukojmí! Jak se jí proboha podařilo dostat ven?

Vystrašená žena volala policejní hlídku poté, co ji v domě uvěznil útočný vačnatec.

Dost netradiční případ řešila novozélandská policie ve městě Dunedin. Obdržela totiž telefonát od velmi rozrušené ženy, která tvrdila, že je držena jako rukojmí ve vlastním domě agresivním vačnatcem kusuem liščím. Podle jejích slov jí bránil v odchodu a pokaždé, když se uvězněná žena snažila uprchnout, na ni zaútočil a chtěl po ní skočit.

Přivolaní policisté zažili zpočátku šok, neboť žádného živočicha poblíž domu neviděli. Když se však přiblížili ke vchodovým dveřím, ze tmy se vyřítil střední vačnatec a vyšplhal na nohu jednomu z policistů, informoval zpravodajský server The Guardian. Podle veterinářky Rachel Strattonové je však takové chování spíš projevem strachu než agrese. „Typickou reakcí většiny divokých zvířat by byl útěk. Pokud to ovšem není mládě, které se stále může učit, jak se vypořádat s hrozbami,“ řekla doktorka.

Policisté nakonec uvězněnou ženu od dospívajícího kusua zachránili a vypustili vačnatce do divočiny. Novozélandská policie taktéž uvedla, že proti zvířecímu únosci nikdo nevznese obvinění.


Přečtěte si také