Virály

12. dubna 2018 14:23

redakce Prima Lajk

FOTO: Muž málem zabil celou svoji rodinu tím, že vyčistil akvárko. Co se stalo?

Bizarní nehoda s akvárkem málem zabila nic netušící rodinu.

10 lidí a dva psi skončili otrávení poté, co si muž ve svém pokoji v jednom britském městečku čistil akvárko. Vypustil totiž do ovzduší druhou nejjedovatější látku na světě.

Chris Matthews (27) prováděl běžnou údržbu akvárka, když vyndal kámen pokrytý laločníkem pulzujícím a začal ho čistit. Tím ale přispěl k tomu, že korál vypustil nebezpečný jed palytoxin. Aniž by si to Chris uvědomil, zavřel dveře a šel spát.

Druhý den se Chris, jeho přítelkyně, máma, otec, sestra a její přítel všichni probudili s chřipkou. Nebo si to alespoň mysleli. Teprve když si všimli, že jejich psi mají stejné symptomy – problémy s dechem a kašel, uvědomili si, že je něco špatně. Zavolali tak o pomoc, vzhledem k vážnosti situace ale kromě ambulance dorazila i policie a hasiči. Čtyři z nich onemocněli při zákroku.

V nemocnici se Chris dozvěděl, že pouhý gram látky, kterou vypustil ven, může zabít až 80 lidí. Musel by ovšem být přímo vdechnutý. Nicméně pár hodin navíc v nevyvětraném domě, a rodina na tom mohla být podstatně hůř. Takhle se nakonec naštěstí nikomu nic nestalo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také