návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

FOTO: Muž málem zabil celou svoji rodinu tím, že vyčistil akvárko. Co se stalo?

Bizarní nehoda s akvárkem málem zabila nic netušící rodinu.
Vydáno: 12.04.2018
Muž po běžné údržbě akvária málem zabil svoji rodinu
Autor: profimedia.cz Muž po běžné údržbě akvária málem zabil svoji rodinu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

10 lidí a dva psi skončili otrávení poté, co si muž ve svém pokoji v jednom britském městečku čistil akvárko. Vypustil totiž do ovzduší druhou nejjedovatější látku na světě.

Chris Matthews (27) prováděl běžnou údržbu akvárka, když vyndal kámen pokrytý laločníkem pulzujícím a začal ho čistit. Tím ale přispěl k tomu, že korál vypustil nebezpečný jed palytoxin. Aniž by si to Chris uvědomil, zavřel dveře a šel spát.


Druhý den se Chris, jeho přítelkyně, máma, otec, sestra a její přítel všichni probudili s chřipkou. Nebo si to alespoň mysleli. Teprve když si všimli, že jejich psi mají stejné symptomy – problémy s dechem a kašel, uvědomili si, že je něco špatně. Zavolali tak o pomoc, vzhledem k vážnosti situace ale kromě ambulance dorazila i policie a hasiči. Čtyři z nich onemocněli při zákroku.

V nemocnici se Chris dozvěděl, že pouhý gram látky, kterou vypustil ven, může zabít až 80 lidí. Musel by ovšem být přímo vdechnutý. Nicméně pár hodin navíc v nevyvětraném domě, a rodina na tom mohla být podstatně hůř. Takhle se nakonec naštěstí nikomu nic nestalo.

Článek je zařazen v: jed , toxin , akvárium , rodina , otrava