GALERIE: Nejstarší žena na světě oslavila narozeniny. Kolik let je rekordmance?

Důchodkyně z Japonska se pyšní titulem nejstarší osoba na světě.

Japonka Kane Tanaka před pár dny oslavila neuvěřitelné, ale úctyhodné 119. narozeniny. Narodila se 2. ledna 1903 a před třemi lety se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší žijící osoba na světě a třetí nejdéle žijící ověřený člověk v historii lidstva. V roce jejího narození bratři Wrightové uskutečnili svůj první let aeroplánu, konala se historicky první Tour de France a za svůj život důchodkyně přežila pět japonských císařských vlád.

V současnosti žije v domově důchodců ve městě Fukuoka, kde je o ni dobře postaráno. Ačkoli Tanaka kvůli zdravotním problémům nedokáže komunikovat s personálem slovy, vypomáhá si posunky a gesty. I přes svůj velmi vysoký věk prý neztrácí smysl pro humor a každý den si dopřává tři kávy, plechovku limonády a kousek čokolády. Když jí bylo 107 let, její syn napsal knihu o jejím životě a dlouhověkosti s názvem V dobrých a zlých časech. Tanakyno největší přání je dožít se kulatých 120 let a nám nezbývá nic jiného než držet palce, ať se jí tužba splní.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko narozeniny Guinnessova kniha rekordů galerie Tour de France Kane Tanakaová nejstarší žena Fukuoka Guinnessova kniha rekordů Kane Tanaka

Přečtěte si také