Virály

29. března 2018 16:53

redakce Prima Lajk

GALERIE: Slepý muž si chtěl se svým psem sednout v zaplněném metru. Nikdo ho ale nepustil a on odešel se slzami v očích

Smutný případ toho, jak jsou lidé bezohlední a myslí jen sami na sebe.

Bývalý doktor Amit Patel přišel před pěti lety o zrak a musí se od té doby spoléhat zejména na svou manželku a slepeckého psa Kiku. Jenže prodírat se přecpanými londýnskými ulicemi není v jeho stavu nijak jednoduché. Sám pak často natáčí videa, v nichž chce ukázat, jak bezohledně se někteří lidé ke slepcům chovají. Tentokrát ovšem zažil něco tak smutného, že mu to vehnalo téměř slzy do očí.

Na sociálních sítích totiž sdílel svůj příběh z londýnského metra, do něhož vběhl se svým psem i otcem z deště naprosto promočený. Vlak byl naprosto přeplněný, i přesto čekal, že ho se psem někdo pustí sednout. Obzvláště, když stál u míst, které byly určený převážně pro starší či handicapované osoby. Jenže to nejspíš nikoho z cestujících nezajímalo a všichni dělali, že slepce nevidí.

Jemu tak nezbývalo nic jiného, než se psem mačkat mezi ostatními. A vzhledem k mokru a kluzké podlaze měl co dělat, aby se vůbec udržel na nohou. On pak odešel z vlaku ponížený a téměř se slzami v očích. Jeho příběh už šokoval miliony lidí po celém světě a nikdo nedokáže pochopit, jak se mohli lidé v metru takto zachovat. To už jsme opravdu k ostatním tak lhostejní a bezohlední?

Sdílejte článek

Přečtěte si také