Virály

28. června 2018 17:28

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 fascinujících i nechutných věcí o našem těle, o kterých jste neměli ani tušení. Co před námi skrývá?

Naše tělo je opravdovým zázrakem přírody a skrývá před námi i zdánlivě nechutné věci, které ovšem zároveň berou dech.

Lidské tělo je opravdu jedinečné a lékaře (a ostatně ani nás) snad nikdy nepřestane překvapovat. Každou sekundu v něm navíc probíhá několik fyziologických a chemických mechanismů, o nichž vůbec nevíme. Naše tělo zkrátka skýtá nespočet činností či faktů, o nichž většina lidí vůbec neví. U některých z nich se vám bude možná zvedat žaludek. I přesto se ovšem jedná jen o další důkazy toho, jak moc je naše tělo fascinující a jedinečné.

Moč je čistší než voda – Víte, co je čistší než voda z kohoutku nebo sliny? Ano, vaše moč. Když ji totiž dostáváte z vašeho těla, je po všech procesech ve vašem organismu naprosto sterilní a čistá. Až právě po kontaktu s “vnějším světem“ je plná bakterií.

Náš pach se mění – Ano, čím jsme starší, tím zapácháme jinak. Starší lidé jsou cítit jinak než mladí dospělý či puberťáci. A bohužel se náš pach opravdu nemění k lepšímu.

Prdíme 14krát denně – Někteří z nás sice dělají, že upšouknutí je špatně a vůbec neprdí, každý z nás ovšem během někdy vypustí ducha. V průměru si pak každý člověk podle průzkumu uprdne 14krát denně. A mějte na paměti, že zadržovat prdy opravdu není zdravé.

Svlékáme kůži – Z přírody jsme zvyklí, že zvířata během roku mění či svlékají svou kůži. Lidé to ale svým způsobem dělají také. Neustálým drbáním, a zejména vinou malý organismů na naší kůži, kteří ji pojídají, lidé za rok “vymění“ až 3,5 kilogramů kůže ročně!

Měli bychom jíst holuby z nosu – Možná se vám to zdá totálně nechutné, ale je to tak. Lidé jsou skutečně vyvinuti k tomu, aby své nečistoty z nosních dírek konzumovali, protože mají mnoho prospěšných látek pro naše zdraví. Neustále se vytvářející "holubi“ totiž především výrazně posílí váš imunitní systém, pokud je sníte.

Odlišný ušní maz – Možná vám na první pohled přijde stejný, ale ušní maz lidí se liší, a dokonce o vás dokáže i něco málo napovědět. Může za to genetika. Např. Asiati mají většinou suchý ušní maz, zatímco lidé z jiných regionů naopak vlhký. Barva ušního mazu pak může mnohé napovědět o vašem zdraví. Žlutý maz např. nasvědčuje dobré zdraví, tmavší a hustší zase vypovídá o vašem nadměrném stresu.


Přečtěte si také