Virály

22. března 2022 16:29

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 známek toho, že jste empatičtí. Dokážete se vcítit do kůže druhých?

Zjistěte, zda se umíte vcítit do druhých lidí.

Ačkoli je empatie základní lidská vlastnost, která nám umožňuje vcítit se do jiného člověka, někteří lidé ji postrádají nebo s ní neumí pracovat. Ti jsou potom často označováni za netaktní či bezcitné a v běžných sociálních interakcích nebo partnerských vztazích mají problémy. Pokud si nejste jisti, zda do této skupiny patříte, existuje několik jasných znaků, které dokážou odhalit, zda jste empat, nebo ne.

1. Jste citliví na hluk

Citlivost se nevztahuje jen na emoce a city, ale i na hlasité zvuky, silné pachy a vjemy. Možná vám vadí, když vedle vás někdo poslouchá hlasitou hudbu nebo křičí do telefonu. Máte i velmi citlivý nos a lehce vás rozdráždí kdejaký nepříjemný zápach.

2. Máte silnou intuici

Váš vnitřní pocit je velmi silný a pokaždé, když k vám „promluví“, mu důvěřujete. Některým sice můžete připadat pošetilí nebo impulzivní, ale ve skutečnosti prostě jen víte, že děláte to správné rozhodnutí. Vaše intuice vás zkrátka upozorní na to, co (ne)dělat a pomáhá vám i k odhalení neupřímných a zlých lidí.

3. Máte rádi klid a samotu

Být na skleničce s přáteli vám nevadí a vzájemné chvíle si užíváte. Na afterparty do přeplněného a stísněného klubu už jít ale nepotřebujete. Raději se rozloučíte a jedete domů, do klidu. S největší pravděpodobností jste introvert, který si váží osobního prostoru, a rádi investujete do času s přáteli. Stejně tak si ale s láskou zalezete s knížkou do postele a celý víkend nikoho neuvidíte.

4. Vycítíte lži

Díky své intuici dokážete rozpoznat, zda se k vám někdo chová nečestně nebo lže. Možná nevíte, co se za výmysly skrývá, ale jistojistě víte, že před vámi něco tají. Dejte na svůj šestý smysl a poslechněte ho.

5. Těžko si stanovujete hranice

Rádi děláte druhým radost a vždy jste tu pro ně, i když jste absolutně vyčerpaní. Pomáhat ostatním je pro vás přirozené, ale dejte si pozor. Ve finále totiž můžete skončit emocionálně i fyzicky na dně. Je důležité si proto stanovit hranice, které vás ochrání.

6. Lidé si k vám chodí pro radu

Jste dobrý posluchač, který druhého nepřerušuje a pozorně nasloucháte jeho problémům. To je to, co na vás vaši blízcí milují. Vždycky jim dobře poradíte a pomůžete ze zdánlivě bezvýchodné situace. Buďte ale opatrní vůči lidem, kteří by s vámi chtěli manipulovat.

7. Cítíte atmosféru místnosti

Klid a vyrovnanost jsou pro vás důležité a to je to, co hledáte i v životě. Milujete hřejivou atmosféru a z domova potřebujete, aby na vás dýchal pokoj a mír. Stejně ale jako dokážete vycítit pozitivní atmosféru, dokážete vycítit i negativní, ze které potřebujete vždy co nejdříve utéct.

Sdílejte článek

Přečtěte si také