Virály

20. března 2018 15:37

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Být matkou je náročnější než mít dvě práce, tvrdí vědci! Tohle jsou důvody, proč byste si děti měli rozmyslet

Být matkou je těžké, potvrdili vědci. Z dalších zpráv: tráva je zelená a nebe modré!

Jestli něco matky vážně potřebovaly slyšet, je to fakt, že jejich každodenní život se rovná více než dvěma pracím na plný úvazek. Jako by to snad nevěděly, že být matkou je těžké. Nicméně vědce logika nezajímá, ti totiž šli po přesných číslech a z jejich nové studie je tak patrné, že role matky se rovná přesně 98 hodinám práce za týden. Jenom pro srovnání, průměrný pracovní týden je 39 hodin.

Studie byla prováděna mezi 2000 pracujícími matkami s dětmi ve věku od 5 do 12 let, a bylo zjištěno, že průměrná matka začíná svůj den v 06.23 ráno a končí ve 20.31 večer. Navíc prý i ve svém volnu de facto neustále pracují, protože zkrátka starost a péče o děti a domácnost nikdy nekončí.

Studie ale mimo jiné přišla i s triky, nebo alespoň doporučeními, které matkám jejich život ulehčují. Aspoň tedy po té psychické stránce. Patří mezi ně víno, prarodiče, chůvy, Netflix, mokré utěrky (ano), fast-foodové restaurace, zdravé svačiny a džusy, hračky, nebo iPady. Vtipné je, že většina těch věcí ulehčuje život každému z nás. Matky tak vážně nemají nic jen samy pro sebe. No, hodně štěstí všem budoucím maminkám.

Sdílejte článek
Štítky děti vědci práce iPad Netflix matky nová studie plný pracovní úvazek

Přečtěte si také