Virály

22. prosince 2020 10:07

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Proč byste neměli chodit spát později než v deset večer? Tohle vás překvapí!

Všichni úspěšní lidé vědí, že nejlepší čas k uložení se do postele je desátá hodina večer. Jaké pozitivní účinky to může mít na naše tělo a mysl?

Lidský spánek je rozdělen na 90minutové cykly lehkého a hlubokého spánku, přičemž nejhlubší a nejklidnější část našeho spaní je právě mezi 22:00 a 2:00. To znamená, že abyste byli plně odpočatí, měli byste jít spát do desáté hodiny večerní. Vědecká studie potvrdila, že dřívější spánek napomáhá k odstranění negativních myšlenek a nočních můr.

Nedostatečný spánek může vést k nadměrnému stresu a nervozitě kvůli vysoké hladině stresového hormonu kortizol. Pokud však budete dodržovat spánkový řád, tak se hladina hormonu výrazně sníží a ráno se probudíte odpočatí a plní energie. Další studie rovněž ukazuje, že lidé, kteří mají dostatek hodin spánku, jsou v životě obecně šťastnější. Jakmile se člověk kvalitně nevyspí, bude pro něj mnohem těžší ovládat své emoce a stane se emočně nestabilním.

S příchodem nového roku máte skvělou příležitost k tomu, abyste si dali jako předsevzetí déle a kvalitněji spát. Věřte, že vám poděkuje nejen vaše tělo, ale druhý den budete mnohem více aktivní a stihnete toho víc!


Přečtěte si také