Virály

25. ledna 2018 14:17

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vědci tvrdí, že lidstvo vymře do roku 2050! Zaviní to podle nich tahle věc!

Podle vědců by mohla lidská rasa vymřít už během naší generace.

Když konec světa předpoví bible, nebo nějaký pomatený konspirační teoretik, většinou nás to nechává chladnými. Zaprvé, nikdo nedokáže s určitostí říct, kdy náš svět zanikne. Pak jsou tady ale ještě odborné odhady, nějaké předpovědi založené primárně na získaných datech, a těm už věříme o něco víc. Proto nás následující odhady maličko straší.

Podle odborníků ve výzkumu AI (umělé inteligence) by prý lidská rasa mohla teoreticky vymřít do roku 2050. Buď to, nebo dosáhneme nesmrtelnosti. Dle Jeffa Nesbita, bývalého ředitele vědecké organizace zabývající se umělou inteligencí totiž do té doby vzniknou tzv. superpočítače, které nás budou inteligenčně daleko převyšovat, což mimo jiné povede i k tomu, že budou schopny vyřešit veškeré problémy, jako je právě např. úmrtnost.

Významné osobnosti vědy, jako jsou Elon Musk, nebo S. Hawking, ale zároveň varují před tím, že tyto super inteligentní umělé inteligence budou schopny např. vytvořit nový druhy zbraní, které by mohly způsobit naprostý převrat ve válečných konfliktech. A ne k lepšímu. Podle nich si tak lidstvo momentálně zahrává s ďáblem.


Přečtěte si také