Virály

8. září 2018 04:01

redakce Prima Lajk

STUDIE: 5 oblíbených kombinací jídel, které nemají dobrý účinek na vaše zdraví. Nejíte to náhodou taky?

Existují věci, o kterých je veřejně známo, že by se neměly kombinovat. Stejně tak, jako by vás nenapadlo si k sobě dát čokoládu a kyselé okurky. Teda pokud zrovna nejste v očekávání. Pak jsou tu ale variace, o kterých toho příliš napsáno není. Pojďte se podívat, čemu je lepší se vyvarovat.

1. Sandvič a kafe

Tohle je velice oblíbená kombinace hlavně pro ty, co ráno nestíhají vyváženou snídani. Musíme vás však zklamat, protože po tomhle vám vaše tělo příliš nepoděkuje. Pokud máte v chlebu sýr, pomalé sacharidy zabraňují kalciu ve správném trávení. Bohužel s tím mizí vešekré benefity jako pozitivní efekt na váš kardiovaskulární systém a nervovou soustavu. Pokud k tomu připadáte ještě instantní kávu, dejte sbohem zdravé snídani. Pokud máte opravdu rádi sandviče, zkuste alespoň nahradit kafe za zalený čaj.

2. Rajčata a okurka

Jedná se o velmi populární kombinaci zeleniny především do salátu. Nicméně nejnovější studie ukazují, že kombinace těchto dvou druhů může narušit biochemické cesty ve vašem těle. To znamená, že vaše tělo nedokáže správně strávit jednotlivé vitamíny.

3. Brambory a maso

Kdo by odolal hranolkám a steaku? Bohužel vás musíme zklamat, protože ani tato kombinace nemá příliš příznivé účinky na naše tělo. Škrob z brambor vyžaduje alkalotické trávící tekutiny a bílkoviny v mase naopak kyselé. To vám může způsobit nafouknutí, plynatost nebo pálení žáhy. Zkuste si místo toho jednou dát k masu hodně zeleniny a pozorujte, zda ucítíte rozdíl.

4. Pivo a oříšky

Řeč je zejména o těch solených. Vysoký obsah soli způsobuje dehydrataci. V kombinaci s alkoholem to tedy opravdu není nejvhodnější. Když pijete alkohol, mějte po ruce raději vždycky dostatek vody.

5. Banán a mléko

Tato kombinace se stala velmi populární mezi stoupenci zdravého životního stylu, protože je výživná a rychle se připravuje. Nicméně, někteří odborníci na výživu věří, že ovoce, obzvláště sladké, by mělo být konzumováno odděleně. Protože v těle zůstává delší dobu a zpomaluje trávicí systém, tím spíš, když se konzumuje s jinými potravinami. Pokud jde o mléko, je také zdravější vypít ho zvlášť.

Sdílejte článek
Štítky jídlo zdraví káva alkohol zelenina snídaně maso rady mléko tipy jídlo

Přečtěte si také