Ilustrační foto
Autor: istock.com Ilustrační foto

Týpek se procházel po ulici s vlastní useknutou paží. Jaká náhoda ho zachránila?

Tamara F. Publikováno: 24.01.2022
Američan zažil opravdové štěstí v neštěstí.

reklama

Scénu jako z hororového filmu zažili dva zaměstnanci městské služby, když chvíli po deváté hodině ranní uviděli v ulicích města Lewiston v americkém státě Maine potulujícího se muže s useknutou paží. Díky všudypřítomnosti a znalosti první pomoci okamžitě věděli, co mají dělat a zraněnému pomocí škrtidla pomohli.

„Musel to být boží zásah, protože na místě byli dva z mých nejlepších lidí,“ nechala se slyšet ředitelka místní městské služby Mary Ann Brenchicková. „V tu chvíli tam nemohli být lepší chlapi,“ dodala. Muž měl podle policie utrpět zranění při práci s pásovou pilou v obchodě se smíšeným zbožím. Na místo činu strážníky dovedla děsivá stopa krve na chodníku.

Podle vyšetřovatelů zatím není jasné, zda se jednalo o chybu při bezpečnosti práce, nebo selhala technika. Nemocnice však uvedla, že by poraněný muž neměl být v ohrožení života, a to díky okamžitému zásahu dvou pracovníků, kteří neváhali a přispěchali na pomoc. „To mu nejspíš zachránilo život,“ řekl Derek St Laurent z Lewistonské policie.

Colleen Le se o hrůznou zkušenost podělila na TikToku

Žena darovala svému příteli ledvinu. Ten jí dal poté brutální kopačky. Proč to udělal?

Rodina zažila drsné zklamání

Muž dostal po dvou hodinách vyhazov, protože byl moc tlustý. Jakou práci podle nich nemohl dělat?

reklama