Virály

26. srpna 2018 08:41

redakce Prima Lajk

VIDEO: Děsivé záběry zachycují muže, který krmí krokodýly přímo z ruky. Vážně tohle mohl přežít?

Tenhle muž možná vypadá, jako by naprosto postrádal pud sebezáchovy, ve skutečnosti je to ale trochu jinak...

Může se to zdát opravdu neuvěřitelné, ale případů, jako je tenhle, existuje mnohem více, než byste tušili. Pár článků, ve kterých figurují lidé zahrávající si s nejrůznějšími predátory už se objevilo i na našem webu. Takže by se vlastně dalo říct, že záběry, na kterých naprosto flegmatický chlapák krmí krokodýly přímo z ruky, nejsou nijak neobvyklé. A přesto obyčejnému člověku dokážou pořádně zrychlit tep.

Pro muže na videu se přitom jedná o naprosto běžnou součást života. V africké vesnici Sabu ve státě Burkina Faso jsou krokodýli posvátní. Místní obyvatelé je považují za strážce jejich osudů a věří, že vyskytne-li se ve vesnici lhář či podvodník, krokodýli ho sežerou. I proto jim chtějí dopřát hojnost jídla a krmí je, kdykoliv mohou. Tato zvířata jsou díky tomu velice krotká, a dokonce i turisté si je mohou pohladit a vyfotit, aniž by jim hrozilo nějaké nebezpečí (počítáme-li s tím, že jsou čestní a že se v krokodýlech neprobudí pudy predátora).

Nevíme, jak vy, ale my bychom se nejspíš i přes jejich údajnou mírumilovnost drželi v bezpečné vzdálenosti. No, podívejte se na následující video a udělejte si obrázek sami.

Sdílejte článek
Štítky krmení video Krokodýl krokodýl Burkina Faso Saba

Přečtěte si také