Virály

1. listopadu 2021 10:33

redakce Prima Lajk

VIDEO: Hloupí turisté si chtěli pohladit lva na safari. Za šílenou chybu pěkně zaplatili!

Na internetu existuje nespočet videí, u kterých si divák klepe na čelo. Tohle je jedno z nich.

První a nejdůležitější pravidlo, které byste měli na projížďce po safari dodržovat, je nedotýkat se divokých zvířat. Přestože to pro někoho může znít logicky a samozřejmě, najdou se i tací chytrolíni, kteří si myslí, že to pro ně neplatí. To je i případ dvou turistů, kteří nedokázali odolat pohlazení divokého lva a mohli za to pekelně zaplatit.

Záběry pořízené z národního parku Serengeti v Tanzanii jsou odstrašujícím případem pro všechny, které by napadlo něco podobného. Poté, co řidič zastavil terénní auto u dvou odpočívajících šelem, se jeden z turistů vyklonil z auta a chtěl si jednoho z lvů pohladit. V tu chvíli ho však čekalo nemilé překvapení a divoká kočka se po obou výletnících ohnala.

Po několika děsivých sekundách se podařilo muži, jenž byl blíž k šelmě, zavřít okno a vyděšení turisté rychle ujeli pryč. V komentářích pod videem to bezohlední týpci od lidí pěkně schytali s tím, že nemají žádnou úctu ke zvířatům a alespoň si budou nadosmrti pamatovat, že mají dodržovat pravidla. Ne nadarmo se říká, že je lev král džungle a umí si sjednat pořádek.


Přečtěte si také