Virály

18. února 2021 14:19

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Lékaři varují před bizarní výzvou na TikToku! Mladí si při ní zacpávají celou tvář voskem!

Lékaři varovali před bizarním a nesmyslným novým trendem na TikToku. V něm jde o to, že si mladí lidé zakrývají celou tvář horkým voskem a poté jej trhají.

Internetem kolují klipy, na kterých lidé zkoušejí napřed zaplnit celou svou tvář voskem. Poté jej nechají uschnout a strhnou celý vosk z tváře, aby tímto způsobem odstranili vousy. Tímto způsobem to dělá i salón Kapsalon Freedom v nizozemském Gemertu, který má víc než 850 tisíc sledujících a miliony lidí vidělo jejich praktiky s voskem na obličej. Někdy jsou zakryté celé tváře lidí a z jejich obličeje koukají vatové tyčinky, které vytvářejí jediné vzduchové otvory, aby mohli dýchat. Kadeřník Renaz Ismael, který obchod provozuje, říká, že zatímco voskování obličeje je docela běžné ošetření, posunul ho na jinou úroveň tím, že pokryl mnohem víc tváře než obvykle. Popírá však, že by léčba způsobila zákazníkům jakékoli škody.

Bohužel s jeho metodou ne všichni souhlasí. Doktorka Emma Wedgeworthová, která je konzultantkou dermatologky a mluvčí Britské nadace kůže, důrazně nedoporučuje. Podle ní jde o nesmyslnou praxi, která má větší potenciál poškození než užitku. Rozhodně by takto nezkoušela ošetřovat děti nebo lidi s citlivou kůží. Existuje podle ní mnoho lepších a mírnějších možností. Praxe by mohla vést k popáleninám, které by zase mohly vést k pigmentaci, tvorbě puchýřů a trvalým jizvám, které mohou také ovlivnit sebeúctu. Varovala také, že kvůli způsobu nanášení vosku existuje nebezpečí udušení.

Pokud jsou dýchací cesty ucpané, kyslík nemůže proniknout a pokud se vosk neodstraní dostatečně rychle, může dojít k udušení, protože vosk ztvrdne.

@kapsalonfreedomboxmeer

#viral_video_tiktok #fooryou #viral #Voorjou #challenge

♬ origineel geluid - Kapsalonfreedom

Sdílejte článek

Přečtěte si také